Spor
Giriş Tarihi : 20-07-2014 04:29

"Galatasaray ve Trabzon Türkiye'yi sattılar"

“Türkiye Ligi zor ama bu rakibimize karşı işimiz kolay. Diğer takımlarla ilgili yorum yapamam, hepsi zor. Galatasaray için konuşabilirim, onları yenmek alışkanlık haline geldi. Galatasaray ile Trabzonspor, sürekli UEFA'ya mail ve mektup gönderdi. Sadece Alasdair Bell adlı UEFA müfettişine 22 bin mail ve 15 bin mektup gitti. Türkiye'yi ve Fenerbahçe'yi sattılar”

Fenerbahçe Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, takımın kamp yaptığı Topuk Yaylası’ndan öyle mesajlar gönderdi ki, güne damgasını vurdu. Sarı-Lacivertli idarecinin hedefinde Galatasaray ve Trabzonspor vardı. Yeni sezon fikstürüyle sözlerine başlayan Uslu, “Türkiye Ligi zor ama Galatasaray maçları en kolayı. Fikstüre baktım, yine en kolay maçımız Galatasaray. Bu rakibimizle ilgili konuşabilirim. Çünkü onları sürekli yeniyoruz ve artık alışkanlık haline geldi. Diğer takımlarla alakalı yorum yapamam, bir sonuç söyleyemem. Hepsi zor maçlar” ifadelerini kullandı. Galatasaray ile Trabzonspor’un UEFA’ya sürekli mail ve mektup gönderdiğini de dile getiren Mahmut Uslu, “Sadece Alasdair Bell adlı UEFA müfettişine 22 bin mail ve 15 bin mektup gitti. Bu sadece bir müfettişe giden” diye konuştu.

‘Bizi az bile linç ettiler’


Bir gazetecinin, UEFA’nın Trabzonspor ve TFF için müfettiş atamasını hatırlatılması ve “Bu müfettiş inceleme yapmak için İstanbul’a gelecek mi?” sorusunu da yanıtlayan Uslu, “Ne müfettişi... Önceden Corno’yu da zorla getirdiler. Kapı kapı dolaştırdılar. Emniyet müdürü, savcı herkese götürdüler. ‘22 maç’ dediler. Bizi az bile linç ettiler. Ben daha önce de söyledim, Türkiye’yi ve Fenerbahçe’yi sattılar. Tanzanya’da yapsan asarlar adamı, ipe götürürler” açıklamasını yaptı.