Spor
Giriş Tarihi : 16-12-2013 01:48

FUTBOL SAHALARINDA EŞİ BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ BİR OLAY!

Kasımpaşa - Beşiktaş maçında uzun süre hafızalardan silinmeyecek belki de futbol sahalarında ilk olan bir pozisyon yaşandı..

FUTBOL SAHALARINDA EŞİ BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ BİR OLAY!
Maçın 30.dakikasında Beşiktaş Almeida ile gole gidiyor, Portekizli oyuncu ceza sahasına girdiği anda şut şansı arıyordu. Ancak bir anda olmayacak bir şey yaşandı.. Kasımpaşa'nın başarılı stoperi Ryan Donk, elindeki topu Almeida'nın önündeki topa isabet ettirdi ve atağı kesti.

Önceklikle bu ikinci top nasıl Donk'un eline gelmişti sorusunu yanıtlayalım. Donk bir önceki pozisyonda top kenardan başka bir topla başlatılınca, saha içindeki topu elinde tutmuştu. Beşiktaş hızlı hücuma başlayınca da, elinde olan topu oyuna sokmayı tercih etti ve bunu da Portekizli golcü Almeida'nın pozisyonunu bozarak yaptı.
 
Almeida'nın ceza sahasında müsait gol şansını bu centilmenlik dışı sayılabilecek hareketle kesen Donk, ikinci topu bu topun üzerine atınca hakem Barış Şimşek de oyunu mecburen durdurdu. Belçikalı stoper sarı kartla cezalandırıldı.
 
Olayın sonrasında hakem hocalarının ne yorum yapacağı merak ediliyor. Çünkü bu pozisyon akıllara hemen şu soruları getiriyor;
- Topu oyuna bu şekilde sokan Donk mu suçlu?
- Oyunu sahada iki top varken oynatan Barış Şimşek mi?
 
Yayıncı kuruluş görüntülerine göre, oyun iki topla devam ederken Barış Şimşek bunun farkında. Donk'un elinde ikinci topu görmesine rağmen oyunu devam ettiriyor. Bu nedenle Şimşek'in de bir skandala imza attığı yorumlanıyor.