Sağlık
Giriş Tarihi : 02-05-2012 01:21

FLASH! Samsun'da hastaneyi bastılar...

Samsun'da hastanenin acil servisinde görevli 4 doktor ve 1 sağlık memuru hasta yakınlarının saldırısına uğradı. Olayla ilgili 3 kişi polis tarafından yakalandı.

FLASH! Samsun'da hastaneyi bastılar...

Olay, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'nde saat 20.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, A.A. adlı hasta baygın halde yakınları tarafından Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı. Burada hastaya müdahale eden Nöroloji Uzmanı Dr. Ahmet Yılmaz hasta yakınlarının önce sözlü daha sonra fiziki saldırısına uğradı. Bu sırada olaya müdahale etmek isteyen acil serviste görevli Dr. Nihat kılıç, Dr. Mehmet Teyfik Demir, Dr. Hacer Pınar Öztürk ile Sağlık Memuru Sinan Keleş, hasta yakınlarının saldırısına uğradılar. Sağlıkçılar polise şikayette bulundular. İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Araştırma Bürosu ekipleri olayla ilgili 3 kişiye yakalayarak Unkapanı Polis Merkezi'ne teslim etti. Polis merkezine giden sağlıkçılar, ifade vererek şikayetçi oldular. Saldırı sırasında sağ bileğinden ve parmaklarından yaralanan Dr. Nihat Kılıç, " Hasta benim hastamdı. Ancak, arkadaşlara 'Sizi boşuna öldürmüyorlar' diyerek saldırı olduğunu gördüm. Onlara yardımcı olmak için gittim. Bende saldırıya uğrayarak yaralandım. Daha sonra da diğer arkadaşlara da saldırdılar. Elimden yaralandım" dedi.

Saldırıya uğrayan Dr. Mehmet Teyfik Demir ise, " Nöroloji Uzmanı doktor arkadaşımız hasta yakınına hastayla ilgili bilgiler soruyordu. Hasta yakınları 'Ne soruyorsunuz' diye konuşmaya başladılar. 'Sizleri boşuna öldürmüyorlar. Canınız dayak mı istiyor?' diyerek saldırmaya başladılar. Biz de araya girdik. hepimize saldırmaya başladılar" şeklinde konuştu.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.Kaynak : http://www.haber7.com/