İstanbul
Giriş Tarihi : 04-11-2013 12:55

Eyüp Güzel; Beyoğlu siyasetinde AK Parti saflarında göreve talibim

Tophane Haber ve Siirtliler.net gazetelerinin imtiyaz sahibi Eyüp Güzel, Tophane bedel ödemekten çekinmeyen, kendi içinde kardeşlik ve dayanışmayı muhafaza edebilen tarihi semtlerimizdendir. Tophane’den bir kardeşiniz olarak Beyoğlu siyasetinde AK Parti saflarında göreve talibim” dedi.

Eyüp Güzel; Beyoğlu siyasetinde AK Parti saflarında göreve talibim
Beyoğlu yerel basınının saygın ismi gazeteci Eyüp Güzel, Beyoğlu Belediyesi Meclis Üyeliğine talip olduğunu açıkladı.

Mart 2014 Yerel Seçimlerinde AK Parti’den Beyoğlu Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylığı için müracaat eden Gazeteci Eyüp Güzel, başvuru dosyasını AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Dindarol’a teslim etti.

İlçe Başkanı Rüstem Dindarol; “Partimiz hizmet odaklı çalışan bir partidir. Ankara Genel Merkez teşkilatımızdan tutun da mahalle teşkilatlarımıza kadar hizmet sevdasıyla gecemizle gündüzümüzle çalışırken muhalefet partilerinin nelerle ilgilendiklerini, gündemi nelerle meşgul ettiklerini hep beraber gözlemliyoruz. Vatandaşımız iyiyi kötüyü çok iyi biliyor. Önümüzdeki seçimlerin ülkemize, milletimize hayırlı olmasını canı gönülden diliyorum. Tophane, kendi içinde farklı özellikler taşıyan ve önemsediğimiz bir yerdir.” dedi.
Başvuru evraklarını AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Dindarol’a teslim eden Eyüp Güzel ise, AK Parti’nin ülkenin selameti için bir kalkınma, adaleti tesis etme ve milletin iradesine olan saygı hamlesi olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi: “Bilhassa Gezi olaylarında herkes bir şeyi çok iyi anladı. Bu ülkede istikrar isteyenler olduğu gibi istikrardan rahatsız olanlar da var. İstikrar için çalışanlar AK Parti saflarında mücadele veriyorlar. Ancak bu temponun artması gerekiyor. Daha çok okumalı, anlatmalı, daha çok mesai harcanmalı.”
Güzel, konuşmasının sonunda ise Tophane’ye yer vererek, “Tophane, özel bir yerdir. Geçmişten bu yana politize olmamış, Kürt, Arap, Laz, Roman iç içe yaşamayı başarabilmiş ender yerlerden biridir. Bedel ödemekten çekinmeyen, kendi içinde kardeşlik ve dayanışmayı muhafaza edebilen tarihi semtlerimizdendir. Tophane’den bir kardeşiniz olarak Beyoğlu siyasetinde AK Parti saflarında göreve talibim” açıklamasında bulundu.
Güzel’in müracaatı sırasında İlçe Başkan Yardımcısı Adem Süzgün de hazır bulundu. Süzgün, “Eyüp Güzel kardeşimizi geçmişten bu yana tanıyor ve biliyoruz. Sevdiğimiz, saygı duyduğumuz bir kardeşimizdir. Gazetecilik anlamında kendi çapında başarılı olan ve toplumsal hizmetlere önem veren birisidir.” Dedi.
1972 Tophane doğumlu olan Eyüp Güzel, aslen Siirtlidir. Tophanehaber.com ile Siirtliler.Net adlı e-gazetelerin genel yayın yönetmenliğini yapıyor. Evli ve 3 çocuk babasıdır. Kamu Yönetimi 2.sınıftan sonra eğitim hayatına ara veren Güzel’in Ajans56 adlı bir firması bulunmaktadır.