Yaşam
Giriş Tarihi : 22-12-2015 10:06   Güncelleme : 22-12-2015 10:06

Erzurum'da aç kalan ayı girdiği evi talan etti

Erzurum'un İspir ilçesinde, ağır kış koşulları nedeniyle aç kalan bir ayının, Elmalı Mahallesi'ndeki bir eve girerek buzdolabındaki yiyecekleri yediği, maddi zarara yol açtığı bildirildi.

Erzurum'da aç kalan ayı girdiği evi talan etti

Edinilen bilgiye göre, Erzurum'un İspir ilçesindeki Elmalı Mahallesi'nde yaşayan ve Muğla'daki oğullarının yanına giden Yıldız çiftinin evi, doğada kış koşullarında yiyecek bulmakta zorlanan bir ayı tarafından talan edildi. 

Ev sahiplerinin aynı mahallede yaşayan kızları Kevser Yılmaz'ın kontrol için eve gelmesiyle ortaya çıkan olayda, evin tavan penceresini kırarak içeri girdiği tespit edilen ayının, evdeki ballar ile kapaklarını açmayı başardığı buzdolabı ve derin dondurucudaki et ve diğer yiyecekleri yediği anlaşıldı.

Odaların kapıları ile eşyalara da pençe ve dişleriyle büyük zarar verdiği belirlenen ayının, geldiği yoldan çıkamayınca evin bahçe kapısını kırarak doğaya döndüğü anlaşıldı. 

İlçe Jandarma Komutanlığına da bildirilen olayla ilgili jandarma ekiplerce yapılan incelemede de hasara bir ayının neden olduğu tespit edildi.