İstanbul
Giriş Tarihi : 30-09-2015 12:01

Erdoğan Yeni Eğitim Yılı Mesajını Kasımpaşa’dan Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mezun olduğu Piyalepaşa İlkokulu’nu ziyaret ederek 2015-2016 eğitim öğretim yılının açılışını gerçekleştirdi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ziyareti değerlendiren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Cumhurbaşkanı’nı mezun olduğu okulda ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Erdoğan Yeni Eğitim Yılı Mesajını Kasımpaşa’dan Verdi

Türkiye Cumhuriyeti 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile okuduğu Piyalepaşa İlkokulu’nu ziyaret ederek, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nın açılışını yaptı. İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da Erdoğan’a eşlik etti. 2014-2015 eğitim-öğretim yılının startını veren Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilere başarılar dileyerek önemli tavsiyelerde bulundu.

                ÖNÜNDE DAĞLAR BİLE DAYANMAZ

Okul önünde toplanan vatandaşlara seslenen Erdoğan, Kapımpaşa’nın doğup büyüdüğü yer olduğunu belirterek okula evinden yaya yürüdüğü zamanları hatırlattı. “Azmederseniz azmin önünde dağlar bile dayanmaz,” diyen Erdoğan, “İnanç, azim çok önemli. İman öyle bir cevherdir ki dağları aştırır. Biz bu gayretle, bu azimle bu makamlara geldik. Şuanda Piyalepaşa İlkokulu 950 öğrencisiyle yola devam ediyor,” diye konuştu.

“YIKILMAYACAKSINIZ, USANMAYACAKSINIZ”

Piyalepaşa İlkokulu’ndaki öğrencilere tavsiyeler de veren Erdoğan, “Azmedeceksiniz, inanacaksınız ve yarınların Türkiye’sinde sizler önemli görevlere geleceksiniz. Yılmayacaksınız, usanmayacaksınız,” dedi.

ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu okuldan mezun olduğunu hatırlatarak kendilerini mezun olduğu okulda ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.  Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla çocuklara “Sizler bizim geleceğimizsiniz” diyen Demircan, “Sizlerin iyi eğitim alması için okulların temizliğinden bakımlarına, Kefken Kampı’ndan semt konaklarımıza kadar elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Yani sizler için çalışıyoruz. İnşallah yine okul buluşmalarında buluşacağız ve sizleri dinleyeceğim,” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kasımpaşalılara seslendikten sonra Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve beraberindekilerle Piyalepaşa İlkokulu’nda sınıfları dolaştı.