İstanbul
Giriş Tarihi : 20-07-2014 03:41

Engelleri kaldıran iftar sofrası

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Aynalıkavak’ta düzenlenen geleneksel sokak iftarında Beyoğlu’nda yaşayan engelli vatandaşlarla bir araya geldi. Ramazan Ayı’nın manevi havasında tüm engelleri kaldıran Beyoğlu Belediyesi, kurduğu iftar sofralarında birliğin beraberliğin en güzel örneğini oluşturarak herkesi bu sofraların bereketine ortak ediyor.

Engelleri kaldıran iftar sofrası
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Aynalıkavak’ta düzenlenen geleneksel sokak iftarında, Beyoğlu’nda yaşayan engelli vatandaşlarla bir araya geldi. Ramazan Ayı’nın manevi atmosferinde tüm engelleri kaldıran Beyoğlu Belediyesi, kurduğu iftar sofralarında birliğin beraberliğin en güzel örneğini oluşturarak herkesi bu sofraların bereketine ortak ediyor. 

Ramazan Ayı’nın kardeşlik ve bölüşme ayı olduğunu söyleyen Demircan “Biz her akşam bir sokakta 2 bin kişiye iftar veriyoruz. Her akşam farklı bir mahalleye konuk oluyoruz. Ramazan ayı aslında birçok şeyi anlatıyor. Bir belediye başkanının en önemli görevi vatandaşların huzurunu ve birbirleriyle olan geçimini sağlamasıdır. Biz insanları bu sofraların etrafında bir araya getirerek bu kardeşliği dostluğu ve paylaşmayı pekiştiriyoruz” dedi.

İnsanların birbirlerine muhtaç olduklarını da sözlerine ekleyen Demircan “Allah bizi birbirimize muhtaç yarattı. Ama bu sofraların bereketi, bu sofraların mağfireti, burada dostluğu ve kardeşliği paylaşmayı öğretiyor. Hepimizin bir iç dünyası vardır, bir ruh alemi vardır. Bakmakla yükümlü olduğumuz kişiler vardır. Bu annemizdir, babamızdır, evladımızdır, hepimiz bu dünyada birbirimize muhtacız. Bunları da en iyi sizler bilirsiniz.” diye konuştu.