İstanbul
Giriş Tarihi : 07-01-2012 02:00

Eğitime aile desteği şart...

Kağıthane Hasbahçe İlköğretim okulu sınıf öğretmeni Hüseyin Koç, Ailelerin eğitimde etkin rol alması gerekiyor...

Eğitime aile desteği şart...

EĞİTİMDE AİLE DESTEĞİ ŞART…
 
KÂĞITHANE HASBAHÇE İLKÖĞRETİM OKULU SINIF ÖĞRETMENİ HÜSEYİN KOÇ:AİLELERİN
EĞİTİMDE ETKİN ROL ALMASI GEREKİYOR…


Bilim ve teknolojideki gelişmeler, televizyon ve internetin yaşamın vazgeçilmezleri haline gelmesi, okullardaki müfredat programlarının genişlemesi, performans, proje ödevleri ve yoğun sınav trafiği velilerin de eğitim sürecine etkin bir biçimde katılımını gerekli kılıyor.

Disiplini, başarısı ve okul bünyesinde yapılan birçok sosyal faaliyeti ile İstanbul’un gözde okullarından biri haline gelen Kâğıthane Hasbahçe İlköğretim Okulu faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Okulun deneyimli, fedakâr öğretmenleri ve eğitim kalitesinden hiçbir zaman taviz vermeyen okul yönetimi, başarının daha da arttırılması için ailelerle işbirliğine çok önem veriyor. Yaptıkları- program çerçevesinde velilerle sürekli bir araya gelen öğretmenler, öğrencilerinin durumunu velilerle birlikte değerlendirerek her öğrenci için yapılması gerekenleri de öğrenci ailelerine tek tek aktarıyorlar.

 
 

EĞİTİMDE AİLE, ÇEVRE VE ARKADAŞ ÇOK ÖNEMLİDİR…

Hasbahçe İlköğretim Okulu’nun 28 yıllık eğitim tecrübesine sahip Sınıf Öğretmeni Hüseyin Koç, konuyla ilgili olarak Boğaziçi Gündem Gazetesine şunları söyledi. “Bizler öğretmen olarak çocuklarımızın onurlu bireyler olmaları için çabalıyoruz. Bizim için her çocuk birer değerdir. Eğer öğretmen bu bilinçle hareket ediyorsa, öğretmen duyarlı ise hem çocuğu hem de velisini uyarır. Artık günümüzde eğitim sadece öğretmenle bitmiyor. Eğitim bir bütündür ve eğitimde aile, çevre ve arkadaş çok önemlidir. Bizler öğrencilerimizi uygar, çağdaş, modern, arkadaşına ve topluma saygılı birer birey olarak yetiştirmek istiyoruz.” Öğretmenler olarak çocukları çok küçük yaşlardan itibaren yetiştirmeye çalıştıklarını ve bu konuda ailelerin de yardımcı olması gerektiğini belirten Hüseyin Koç sözlerini şöyle tamamladı. “Çocuklar internet ve televizyondan gördükleri, duydukları argo kelimeleri burada birbirleriyle konuşuyorlar. Evde çocuklarınızla sık sık konuşun. Çocuklarınızın davranış bozuklukları hakkında kendilerini sürekli uyarın. Çocuklarınızın olumlu davranışlarını da sürekli öne çıkarın. İnanın bu onları daha çok mutlu edecektir” dedi.


    Boğaziçi Gündem

www.bogazicigundem.com