İstanbul
Giriş Tarihi : 15-09-2014 22:10

Eğitim ve Öğretimin ilk ders zili düzenlenen törenlerle çaldı

İstanbul'da Hamdullah Suphi Tanrıöver İlkokulu’nda yeni yılın ilk ders zili çaldı.

Eğitim ve Öğretimin ilk ders zili düzenlenen törenlerle çaldı
Hamdullah Suphi Tanrıöver İlkokulu'nda düzenlenen Törene, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bakırköy Kaymakamı Adem Öztürk, İlçe Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ile çok sayıda veli, öğrenci ve basın mensubu katıldı.
 
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu düzenlenen törende yaptığı konuşmasında eğitim ve öğretimin en temel ihtiyaç olduğunu vurguladı. İstanbul genelinde yaklaşık 72 bin derslikte eğitime başlayan 123 bin 484 öğretmen ile 2 milyon 681 bin öğrenci için yaz boyunca, gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade eden Vali Mutlu, “Çocuklarımızın daha iyi imkânlarda ders görebilmeleri için azimle ve gayretle çalıştık. Bize bu noktada yardımcı olan yerel yönetimlere ve hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” dedi.
 
Bugün ders başı yapan öğretmenlere de Türkiye’yi daha ileriye taşıyacak olan gelecek nesilleri yetiştirdiği için ayrıca teşekkür eden Vali Mutlu, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete göç etmiş bütün öğretmenlere bu ülkeye olan katkılarından ötürü rahmet diledi.