Siyaset
Giriş Tarihi : 13-01-2013 23:27

DP İstanbul İl Başkanı Etem Kağan Çelik'e Yalova Kongresi'nde saldırı

DP Yalova İl Başkanlığının 11.01.2013 Yalova Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda yapılan kongresinde çıkan olaylarla ilgili İstanbul İl Başkanı Etem Kağan Çelik gazetemize açıklamalarda bulundu.

DP İstanbul İl Başkanı Etem Kağan Çelik'e Yalova Kongresi'nde saldırı
Müjdat Albayrak / Boğaziçi Gündem
Yalova İl Kongresinde arzu edilmeyen olayların yaşanması üzerine Boğaziçi Gündem’e önemli açıklamalarda bulunan Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Etem Kağan Çelik, Yalova'da yaşananların Demokrat Parti misyonuna yakışmadığını belirtti. Yalova İl Kongresine katılmak üzere davet edildiğini belirten Çelik, Yalova'da kendisine ve ekibine yapılan çirkin saldırıyı esefle kınayarak Yapılan saldırının parti içi demokrasi ve Demokrat Parti ahlakına sığmadığını belirtti. Çelik sözlerine şu şekilde devam etti;
“Davet edildiğim il kongresine katılmak için yönetimim ve ilçe başkanlarım ile birlikte kongre salonuna gittik. Gayet coşkulu şekilde başlayan kongre daha sonra bana ve ekibime yapılan anlam veremediğim bir saldırıya dönüştü. Divan üyeliğini de yaptığım kongrede divandaki yerimi almak üzere sahneye yöneldiğim sırada parti içi demokrasiyi sindiremeyerek kongrenin demokratik şekilde devam etmesine engel olmak isteyen kişilerce saldırıya uğradım. Tüm divan üyelerine ve tarafıma hakaretlerle ve darp etmek niyetiyle hareket eden bir grup üzerimize yürüdü. Bu sırada bu kişilere engel olmak amacıyla araya giren İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanımız Turan Orçun Ekmekçioğlu'nun darp edildiğini gördüm. Daha sonra saldırılar tarafıma ve tüm divan üyelerine artarak devam etti. Araya diğer partililer ve ilçe başkanlarımızın girmesiyle yatışan olaylar partimize zarar vermek isteyen şer odaklarının birer ürünüdür. Dostane şekilde bizi karşılayan ve tarafıma defalarca telefon açarak özürlerini ileten, Yalova'lı partililerimizi tenzih ederek yapılan bu hain saldırıyı tüm İstanbul teşkilatı olarak kınadığımızı kamuoyuna bildiririm.
Her şeyden önce Türk misafirperverliğine ve Türk örf ve adetlerine yakışmayan bu saldırıyı tertipleyen kişilerin Demokrat Parti misyonu altında yer bulamayacaklarını ve partililerimizin vicdanlarında her zaman bir yara olarak kalacağını düşünmekteyim. Ancak yaşanan bu hain saldırıdan dolayı partimizin zarar görmemesi ve tertip edilen bu saldırının bir kaç kendini bilmez tarafından düzenlendiğini düşündüğüm için yaşanan bu olayları parti dışı mercilere taşımayarak parti içi kurumlar tarafından çözülmesi taraftarı olduğumu belirtmek isterim. Büyük Demokrat Parti fikri ile çıktığımız bu yolda bu şekilde birçok hain saldırı ile karşılaşacağımızın bilincindeyim. Yapılacak tüm bu saldırılara sağduyu ve demokrasiye olan inancım ile karşı koyacağımı, çıktığımız bu yolda bir nebze dahi tereddüt etmeden yürüyeceğimi tüm benliğimle taahhüt ediyorum.
Yaşanan bu olaylar esnasında her zaman yanımda olmalarından güç bulduğum İstanbul İl Yönetiminin değerli üyelerine ve çok saygın ilçe başkanlarıma teşekkürü bir borç bilirim” dedi.