Teknoloji
Giriş Tarihi : 06-10-2021 11:53   Güncelleme : 06-10-2021 11:53

Discord, Stage Discovery aracını sonlandırıyor ancak Stage Channels'ın iyi durumda olduğunu söylüyor

Discord, kullanıcıların katılmak isteyebilecekleri Aşama Kanallarını bulmalarına yardımcı olmak için Haziran ayında Aşama Keşfi özelliğini kullanıma sundu. Şimdi, özellik hakkında yöneticilerinden geri bildirim aldıktan sonra Discovery'yi sonlandırıyor.

Discord, Stage Discovery aracını sonlandırıyor ancak Stage Channels'ın iyi durumda olduğunu söylüyor

Discord Cuma günü yaptığı açıklamada, Stage Discovery aracını lansmanından altı aydan kısa bir süre sonra 4 Ekim'de kapatacağını söyledi.

Haziran ayında kullanıma sunulan Stage Discovery, kullanıcıların Stage Channels adlı sosyal ses odalarını bulmalarına yardımcı olmak için tasarlandı. Bir kullanıcının katılmak isteyebileceği kanalların bir listesini oluşturmak için makine öğrenimini kullandı. Discord, Stage Channels'ın bir hit olduğunu söylüyor, ancak insanların topluluk bulmasına yardımcı olma hedefine ulaşıp ulaşmadığını değerlendirmek için Stage Discovery'ye göz kulak oluyor.

“Topluluklarımızı ve yöneticilerimizi doğrudan dinlerken, biz Discord, kararı açıklayan bir yayında, sunucu yerleştirme ve denetleme konusunda hala yapacak işlerimiz olduğunu öğrendik” dedi. "Stages'in Keşif yönünü ve insanları kendileriyle en alakalı topluluklara en iyi şekilde bağlayan bir yeri nasıl daha iyi inşa edebileceğimizi yeniden düşünmek için biraz zaman alacağız."

Discord, devam edeceğini söylüyor. Etkinlikleri planlama yeteneği, ekstra tarama yeteneği ve "Discord'daki moderatörlerin işleri düzenli tutmasına ve toplulukları içinde sağlıklı katılımı teşvik etmesine yardımcı olmak için" denetleme araçlarında iyileştirmeler dahil olmak üzere birkaç yeni özellik ekleyerek Stage Channels'a yatırım yapın.