Teknoloji
Giriş Tarihi : 19-11-2021 16:05   Güncelleme : 19-11-2021 16:05

Discord artık bir seferde 10 adede kadar (erişilebilir) mem göndermenize izin veriyor

Discord, masaüstü istemcilerini, kullanıcıların resimler için alternatif metin eklemesine izin verecek şekilde güncelledi. Güncellemenin bir parçası olarak eklenen diğer yeni özellikler arasında bir seferde 10 adede kadar dosya yükleme desteği ve ayrıca önizleme desteği yer alıyor.

Discord artık bir seferde 10 adede kadar (erişilebilir) mem göndermenize izin veriyor

Discord, Windows ve macOS masaüstü istemcilerini, kullanıcıların resim ekleri için alternatif metin eklemesine izin verecek şekilde güncelledi, hizmet Twitter'da duyurdu. Bu, ekran okuyuculara güvenen kullanıcılar için yararlı bir erişilebilirlik özelliğidir ve aynı anda 10 dosyaya kadar önizleme ve yükleme özelliğiyle birlikte gelir.

Alt metin erişilebilirlik özelliği, küçük kalem simgesini tıklayarak bulunabilir. (“Eki Değiştir”), bir metin kanalında göndermeden önce her bir önizlemenin sağ üst köşesinde. Tabii ki, özellik, kullanışlı olması için alternatif metni manuel olarak eklemek için çaba sarf eden insanlara dayanır. Ancak, bu seçeneğe sahip olmamaktan iyidir.

eklere yönelik büyük yükseltmeler: artık 10 adede kadar yükleyebilirsiniz. dosyaları masaüstünde aynı anda açın, önizlemeleri görün ve ekran okuyucularla ppl için alternatif metin ekleyin (artı birkaç şey daha). oldukça büyük. pic.twitter.com/rptaHdlCem

— Discord (@discord) 18 Kasım 2021

Alt metin desteği, Discord'un son aylarda masaüstü uygulamalarına eklediği bir dizi diğer erişilebilirlik özelliğine katılıyor. Diğer yaşam kalitesi iyileştirmeleri arasında, kullanıcıların fare kullanmaya gerek kalmadan sunucularını ve kanallarını düzenlemelerine olanak tanıyan, sürükle ve bırak için klavye desteği ve metinden sese özelliğinin hızını değiştiren bir kaydırıcı yer alıyor.