İstanbul
Giriş Tarihi : 16-05-2017 16:22   Güncelleme : 16-05-2017 16:22

Deryada Hüsni Hat Sergisi Beyoğlu'nda Sanatseverlerle Buluştu

Çayeli Vakfı tarafından Beyoğlu’nda sanatseverlerle buluşturulan ‘Deryada Hüsni Hat Sergisi’nin açılışına katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, eserleri tek tek inceleyerek koleksiyonun sahibi Hamdi Safi’den bilgi aldı.

Deryada Hüsni Hat Sergisi Beyoğlu'nda Sanatseverlerle Buluştu

 

Çayeli Vakfı, Hamdi Safi’nin özel koleksiyonundan oluşan eserlerin yer aldığı Deryada Hüsni Hat Sergisi’ni sanatseverlerle buluşturdu. Beyoğlu’nda bulunan Kılıçalipaşa Medresesi’nde açılan serginin açılış törenine; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi, Çayeli Vakfı Başkanı Ali Zeki Saruhan ve AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş’un yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldı. Sergi on gün boyunca ziyaret edilebilecek.

ESERLER BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi, Çayeli Vakfı Başkanı Ali Zeki Saruhan ve AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş ile birlikte sergiyi gezen Başkan Demircan, eserleri tek tek inceleyerek koleksiyonun sahibi Hamdi Safi’den bilgi aldı.

KILIÇALİPAŞA MEDRESESİ’NİN MANEVİ HAVASI HAT SANATLARINA ÇOK UYGUN

Açılışta konuşan Çayeli Vakfı Başkanı Ali Zeki Saruhan, sanata çok önem verdiklerini belirterek, “bu mekanın manevi havası Hat Sanatlarına çok uygun. Bu münasebetle yönetim kurulumuzdaki Hamdi Safi Bey’e özel koleksiyonunu bugün burada sergilediği için çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca bize sürekli destek veren Beyoğlu Belediyesi’ne ve sayın başkanımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz.

DEDELERİMİN YAZDIĞI HAT’LARI OKUYARAK BÜYÜDÜM

AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci de, dedelerinin yazmış olduğu Hat’ları okuyarak büyümüş birisi olduğunu belirterek, Hamdi Safi’ye kendilerini böylesine önemli bir Hat Sergisiyle buluşturduğu için teşekkür etti.