İstanbul
Giriş Tarihi : 25-04-2017 16:25   Güncelleme : 25-04-2017 16:25

Deniz’de Farkındalık!

Marmara Üniversitesi Tasarım Bölümü öğrencileri, Moda Sunum Teknikleri dersi kapsamında hazırlamış oldukları “Flamingoların sesi oluyoruz” temalı sosyal sorumluluk projesinde, dikkatleri deniz kirliliğine çekmek istedi.

Deniz’de Farkındalık!

 

Bu kapsamda kendi el emekleri ile hazırlamış oldukları kıyafetlerin tanıtımını Üsküdar Sahilinde yaparken Deniz Hizmetleri Müdürlüğü tekneleri de kurulan standın arkasında yerlerini aldı.

Alanda sergilenen ve Deniz Hizmetleri Müdürlüğü’nce deniz dibinden çıkarılan atıklar yoğun ilgi gördü.   Kalabalık bir öğrenci gurubu ve Üsküdar sakinlerinin de hazır bulunduğu alanda sergilenen atıkları ilgi ile izleyen ve resmini çeken ziyaretçilere öğrenciler tarafından bilgilendirici broşürlerin yanı sıra çeşitli hediyeler verilerek ikramlarda bulunuldu.

Projeyi gerçekleştiren öğrencilerin de kısa konuşmalar yaptığı etkinlikte Okul Müdürü Doç. Dr. Vedat TOPUZ, Bölüm Başkanı Doç .Dr. Nuriye İŞGÖREN, Deniz Hizmetleri Müdür Yardımcısı. Suat BİÇER ve Sistem Geliştirme Şefi Salih GÜNDÜZ ile birlikte Üsküdar Belediye Başkanı adına Meclis Üyesi İlyas KARAYEL’ de birer konuşma yaptılar.

Deniz temizliğinin hayatımızdaki yerine değinilen ve bu konuda insanımıza büyük sorumluluk düştüğü belirtilen etkinlik sonrasında ise verdikleri destekten ötürü Deniz Hizmetleri Müdürlüğü ve Üsküdar Belediye’sine plaket ve teşekkür belgeleri verildi.