İstanbul
Giriş Tarihi : 20-11-2013 11:18

Demircan’a Cemal Artüz’de sürpriz

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Sütlüce Mahallesi Cemal Artüz İlköğretim Okulunu ziyaret etti. Başkan Demircan’ı okulun bahçesinde bekleyen sürpriz çok mutlu etti.

Demircan’a Cemal Artüz’de sürpriz
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, okul buluşmaları kapsamında Beyoğlu’nda bulunan 46 okulu her yıl belirli periyotlarda ziyaret ederek öğrenci, veli, ve okul idaresiyle bir araya geliyor. Okul aile birliği başkanı ve velilerin katıldığı toplantıda Okul Müdürü ve öğretmenleri dinleyen Demircan, okullardaki eksiklikleri yerinde görüp ilgili birimleri harekete geçirerek çözüm üretiyor.
 
“Başkan Demircan’ı okulun bahçesinde bekleyen sürpriz çok mutlu etti...”
Demircan, Halıcıoğlu, Muallim Cevdet ve Küçük Piyale Paşa Orbay İlköğretim Okulundan sonra Sütlüce Mahalesi Cemal Artüz İlköğretim Okulunu ziyaret etti. Başkan Demircan’ı Okul Müdürü Sultan Gelmez, Okul Aile Birliği Başkanı, Mahalle Muhtarı ve çok sayıda veli karşıladı. Başkan Demircan’ı okulun bahçesinde bekleyen sürpriz çok mutlu etti. Demircan’ın okulun bahçesine girmesiyle birlikte “Ahmet Misbah Demircan” tezahüratları ve alkışlar Başkan Demircan’ı çok mutlu etti. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Demircan ise miniklerin bu sevgisine karşılık vererek bütün sınıfları tek tek dolaştı. Öğrencilerle ne istediklerini soran Demircan, miniklerle bir süre sohbet edip fotoğraf çekindi.  
 
“Okul Müdüresi Sultan Gelmez, teşekkür etti...”
Ders zilinin çalmasıyla öğrenciler sınıflarına giderken, Demircan, okul yönetimi, öğretmenler ve velilerle biraraya geldi. Okulun kütüphane odasında gerçekleşen buluşmaya Beyoğlu Belediyesi birim müdürleri de katıldı. Toplantıda, okulun ihtiyaçları ve çözümlerini konuşuldu. Okul hakkında bilgiler veren Okul Müdüresi Sultan Gelmez,  Başkan Demircan’ın göreve geldiği günden itibaren her konuda sürekli okullara destek olduğunu söyleyerek, “Okulumuza ve eğitime her türlü desteği veren Sayın Başkanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
 
“Artık konuşulacak büyük sorunların olmaması sevindirici...”
Öğretmenlerin ve velilerin isteklerini dikkatle dinleyen Başkan Demircan, okulların daha kaliteli eğitim verebilmesi için çalıştıklarını söyledi. İlk zamanlar okullarda daha büyük problemlerin olduğunu söyleyen Demircan, göreve geldiği günden bu yana yapılan çalışmalar neticesinde artık konuşulacak büyük sorunların olmaması sevindirici dedi.
 
 “Yavrularımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için çalışıyoruz...”
Cemal Artüz İlköğretim Okuluna geçen yıl okul yönetimi ve veliler tarafından talep edilen  basketbol sahası, kütüphane ve okul bahçesi Beyoğlu Belediyesi tarafından yaptırılarak kısa sürede kullanıma açılmıştı. Bu yılda, gelen talepler doğrultusunda, okul bahçesindeki tribün başta olmak üzere, A Blok’un yeniden boyanması ve yeni binadaki asansör’ün tamiratının yapılması konusunda ilgili birim başkanlarına talimat veren Demircan, bugüne kadar ilçedeki okulların yönetimleriyle el ele vererek sorunları çözdüklerini ifade etti. Demircan, “Beyoğlu Belediyesi olarak ilçedeki yavrularımızı kendi çocuklarımız olarak görüyor, onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için çalışıyoruz. Göreve geldiğimizden beri ilçedeki okullara desteğimizi sürdürüyoruz.” diye konuştu.