İstanbul
Giriş Tarihi : 16-04-2013 00:56

Demircan “Vatandaşın hayatını kolaylaştırıyoruz”

Tekirdağ’da Siyaset Akademisi “Yerel Yönetimler Programı” kapsamında gençlere hitap eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Belediyeler halkın sorunlarını çözmek için vardır. Biz de vatandaşın hayatını kolaylaştıracak hizmetler üretiyoruz” dedi.

Demircan “Vatandaşın hayatını kolaylaştırıyoruz”
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi “Yerel Yönetimler Programı”nda Tekirdağ’da genç siyasetçilere ders verdi.

İstanbul’un tarihi ilçesi Beyoğlu’nun çok kültürlü yapısı dolayısıyla renkli bir bölge olduğunu belirten Demircan, “Bir belediye başkanı, bulunduğu ilçeyi en ince ayrıntısına kadar bilmezse, yönetmekte zorlanır. Gelişen bilişim teknolojisi bu konuda çok pratik çözümler ortaya koyuyor. Biz de Akıllı Belediyecilik uygulamalarıyla bütün Beyoğlu’nda 28 bin binayı, içinde yaşayanlarla birlikte kayıt altına aldık. Böylece Beyoğlu’nun bütün sorunlarına anında müdahale edebiliyoruz” diye konuştu.

-"Semt Konakları Belediyenin Şubeleri"

Halkın, kendi sorunlarını çözmesi için belediye başkanına görev verdiğini hatırlatan Demircan, mahallelerde kurdukları Semt Konakları ile adeta belediyenin bütün hizmetlerini vatandaşın ayağına götürdüklerini, bu konakların belediyenin bir şubesi gibi çalıştığını söyledi. Bu konakların “Mahallelilik bilinci” aşıladığını da sözlerine ekleyen Demircan, “Bu konakları, evlerine kapanmış olan kadınları hayatın içine dahil etmek için tasarladık. Buralara gelen kadınlar pek çok kursa katılıyor, spor yapıyor, komşuluk ve mahallelilik bilinci gelişiyor. Bu konaklarda açtığımız anaokulları ile küçük çocuklarımızı da eğitiyoruz. Postane, doktor ve diğer hizmetleri de burada alabiliyor. Belediyeler halkın sorunlarını çözmek için vardır. Biz aynı zamanda vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırıyoruz” dedi

-“Hiç kimse ayakkabım yok diyemez"

Beyoğlu’nda yaşayan herkesi, sahip oldukları bilişim teknolojisi ile tanıdıklarını, nasıl bir yaşantıya sahip olduklarını bildiklerini anlatan Demircan, bu bilgi ışığında ilçede bulunan 4500 aileye belirli aralıklarla yardım yaptıklarını söyledi. Kurulan Sosyal Market’le Beyoğlu bölgesinde yardıma muhtaç bütün insanlara el attıklarını söyleyen Demircan, şöyle konuştu; “Şimdi Beyoğlu’nda kimse ‘Benim ayakkabım yok’ diyemez çünkü Sosyal Market aracılığıyla muhtaç olan herkese ulaşıyoruz ve depomuzda yeterince ayakkabımız, giyeceğimiz ve yiyeceğimiz mevcut”

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti Siyaset Akademisi tarafından düzenlenen seminerlerde deneyimlerini paylaşmaya devam edecek.