İstanbul
Giriş Tarihi : 25-08-2012 02:12

Demircan sözünü tuttu, Alucra Otogarına kavuştu...

Geçen yıl Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan tarafından temeli atılan Alucra Otogarı söz verilen tarihten bir gün önce hizmete açıldı.Otogar açılışında daha önce yapılacağı duyurulan Mustafa Küçük konseri, son günlerde yaşanan terör olaylarında verilen şehitlerimize saygı nedeniyle iptal edildi.

Demircan sözünü tuttu, Alucra Otogarına kavuştu...
İlhan Çabukol/Boğaziçi Gündem

Bir yıl önce Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan tarafından temeli atılan Alucra Otogarı inşaatı planlanan zamanda tamamlanarak yoğun bir katılımla hizmete açıldı.
Açılışa AK Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kaçır, AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcıları, Alucra Kaymakamı Hacı Arslan Uzan,  Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Alucra Belediye Başkanı Halil İbrahim Yağcıoğlu AK Parti Giresun İl Başkanı Sabri Öztürk, Beyoğlu AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Dindarol ve yönetim kurulu üyeleri, Alucra AK Parti İlçe Başkanı Faruk Demirağ, Şebinkarahisar AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Bölük, Alucra Vakfı Başkanı Necdet Bekçi, Boğaziçi Gündem Gazetesinden İlhan Çabukol ve Hüseyin Şenel Odacı, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, köy muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 

 
Ahmet Misbah Demircan: Beyoğlulu Alucralılar memleketleri için adeta ölüyorlar…
 
Açılış merasiminde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan “Beyoğlulu Alucralılar memleketleri için adeta ölüyorlar. Alucralı hemşerilerimizin köylerine geldikleri zaman memleketleri için yapmış oldukları yatırımları bizlerde görüyoruz” diyerek konuşmasında özetle şunları söyledi. “Bizde kendimizi Beyoğlu’nda yaşayan Alucralılar adına buraya bir çivi çakmak zorunda hissettik. Alucra için Allah bize böyle bir otogar yapmayı nasip etti.” Alucra için ömür boyu gurur duyacağı bu hizmet yapmış olmaktan çok mutlu olduğunu da ifade eden Demircan “Alucra Belediye Başkanım beni hemşerisi olarak ilan etti ama ben çoktan Alucralıyım. Benim ikinci memleketim Alucra”  dedi.


 
Açılışta Alucra Belediye Başkanı Halil İbrahim Yağcıoğlu, AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Rüstem Dindarol, Alucra Vakfı Başkanı Necdet Bekçi, Alucra Kaymakamı Hacı Arslan Uzan, AK Parti Giresun İl Başkanı Sabri Öztürk, Giresun Milletvekili Mehmet Geldi ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kaçır’da birer konuşma yaparak Yeni Alucra Otogarı’nın hayırlı olmasını dilediler.
 


Mustafa Küçük konseri iptal edildi…
 
Protokol konuşmalarından sonra Alucra Otogarı’na katkı sağlayanlara plaketleri verildi. Otogar açılışında daha önce yapılacağı ilan edilen Mustafa Küçük konseri, son günlerde yaşanan terör olaylarında verilen şehitlerimize saygı nedeniyle iptal edildi. Mustafa küçük konser yerine, memleket sevgisini dile getiren şiirler okudu. Daha sonra açılış kurdelesi kesilerek otogar gezildi.