İstanbul
Giriş Tarihi : 14-10-2013 03:38

Demircan; Kentsel dönüşüm bu bölgede şart olmuştur

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan; “bu yaşanan olay bir kez daha şunu göstermiştir. Kentsel dönüşüm bu bölgede şart olmuştur” dedi.

Demircan; Kentsel dönüşüm bu bölgede şart olmuştur
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın davetli olduğu, İstanbul Sivas Dernekler Federasyonunun (İSDERFED) düzenlediği, "Okmeydanı Kentsel Dönüşüm, köylülerin sorunları ve Beyoğlu Belediyesi’nin Düğer köyüne yapacak olduğu yardımlar” konulu toplantı yasa dışı örgütlerin provoke etmesine rağmen gerçekleştirildi.

Düğer Köyü Derneğinde yapılması planlanan ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile Beyoğlu’nda yaşayan Sivaslıları bir araya getirecek toplantı, programdan önce yasadışı örgütler tarafından provoke edildi. Olaylara aldırış etmeyen Demircan, İSDERFED Yönetimiyle de istişare ederek toplantının Okçular Vakfı’nda yapılmasına karar verdi.

Toplantıda konuşan Federasyon Başkanı Mesut Şat, “bizim amacımız köylerimize insanlarımıza destek almak. Hangi siyasi görüş yada düşünce olursa olsun asıl amaç hizmet ve destektir. bu yüzdende Beyoğlu Belediye Başkanımıza verdiği her destek için teşekkürlerimi sunarım, Sivas’ı ve Sivaslıları seven herkes bizim dostumuz” dedi.
 
Şat, olaylardan duyduğu üzüntüyü dile getirerek şunları söyledi. “Provokatörlerin tek amacının Okmeydanı’nda yaşayan halkı sindirip korkudan beslenmek olduğuna bir kez daha şahit olduk. Yıllardır STK’ları rahatsız eden ve halkın huzurunu kaçıran bu provokatörlere gerekli cevabı vermiş olsak ta sağduyuyu kaybetmemek için aynı saatlerde köylülerimiz ve yönetim kurulumuz ile daha nezih ve güzel bir ortamda Beyoğlu Belediye Başkanımız Ahmet Misbah Demircan ile bir araya geldik” dedi.
 
“Ben Sivas’ı ve Sivaslıları seviyorum elimden geldiğince hep yanınızda olacağım” diyen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan; “bu yaşanan olay bir kez daha şunu göstermiştir. Kentsel dönüşüm bu bölgede şart olmuştur. Düğer Köyü dernek başkanı Nurettin Karayı ve yönetim kurulunu kutluyorum. Amaçlarının sadece köyüne, insanlarına hizmet etmek olduğunu bir kez daha ispat ettiler. Baskılara boyun eğmeyip bizlerle olmasından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
 
“İnsanlarımızı bu şekilde korkutup sindiremezler” diyen Demircan sözlerini şöyle sürdürdü. “Hiç kimsenin bir başkasının huzurunu kaçırmaya hakkı yok. Biz buna müsaade etmeyiz” dedi.
 
Sivaslı bayanları boğaz turuna göndererek bu olayı unutmalarını sağlayacağız diyen Demircan, Düğer Köyüne yapılmakta olan köy içi parke taşı ve işçilik masraflarının yarısını Beyoğlu Belediyesi olarak üstleneceklerinin müjdesini verdi.
 
Karşılıklı sohbet ve soruların konuşulduğu buluşma, Sivaslıların Okmeydanı Kentsel dönüşüm videosunu izlemesiyle tamamlandı.