İstanbul
Giriş Tarihi : 26-09-2015 17:18

Demircan, AK Parti Teşkilatıyla Bayramlaştı

BEYOĞLU-Beyoğlu Belediye Bakanı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti Beyoğlu İlçe Teşkilatının Kurban Bayramı dolayısı ile düzenlediği bayramlaşma törenine katıldı.

Demircan, AK Parti Teşkilatıyla Bayramlaştı
-       BAŞKAN DEMİRCAN AK PARTİ TEŞKİLATIYLA BAYRAMLAŞTI

(FOTOĞRAFLI)

BEYOĞLU-Beyoğlu Belediye Bakanı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti Beyoğlu İlçe Teşkilatının Kurban Bayramı dolayısı ile düzenlediği bayramlaşma törenine katıldı.

            AK Parti Beyoğlu İlçe Teşkilatının düzenlediği bayramlaşma töreni yoğun katılımla gerçekleşti. Kasımpaşa ilçe binasında gerçekleşen bayramlaşmaya Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti ikinci bölge milletvekili adayları Haydar Ali Yıldız, Cemal Vanlıoğlu, Ayşegül Esra Atik, İl Yönetim Kurulu Üyesi Rabia Ünlü Demir, ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları, mahalle başkanları ile birlikte çok sayıda eski teşkilat mensubu katıldı.

            Beyoğlu SKM Başkanı Necdet Bekçi’nin selamlama konuşmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını ilçe başkanı Av. Harun Muş yaptı. Programda 1 Kasım’da yapılacak genel seçimlerde AK Parti ikinci bölge milletvekili adaylarının teşkilata yönelik ülke gündemiyle ilgili yaptığı konuşmalar dikkat çekti.

            BİZİM DİNİMİZ VERME DİNİDİR

            Kurban Bayramı’nın önemine değinen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, kısa bir konuşma yaptı. Kurban Bayramı’nın Allah’a yaklaşmak olduğunu söyleyen Başkan Demircan, şunları ifade etti: “ Yılda iki tane önemli bayramımız var. Birisi Ramazan Bayramı yani şükür bayramı, bir diğeri ise bugün sizlerle burada bir arada olmamıza vesile olan Kurban Bayramı. İkisinde de fakire, zenginin vermesi vardır. Ramazan Bayramı’nda fitre verirsin bir günlük yemek veririsin. Kurban Bayramı’nda ise ihtiyacı olana etleri dağıtırsın. Bizim dinimiz verme dinidir, zenginin fakire vermesi. Temelde bir Müslümanın vasfı veren insan olmaktır. Paran varsa zekât vereceksin, yoksa bedeni bir yardımda bulunacaksın, hiç bir şeyin yoksa selam vereceksin. Almak için değil vermek için gayret edeceksin. İşte biz böyle bir medeniyetten geliyoruz.”

             BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM

1 Kasım seçimlerine de değinen Başkan Demircan, “Kurucu liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlayan bu hareket mutlak suretle hedefine ulaşacaktır. Çünkü AK Parti milletin bağrından çıkan tarihi bir hareketin adıdır. Her şeyden önce bu kutlu yürüyüşün başlangıcında, “haydi Bismillah” derken vatanımızın birliği ve beraberliği için şehit düşmüş bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, milletimize başsağlığı diliyorum. Hepinizin bayramını bir kez daha kutluyorum,” diye konuştu.