Kültür&Etkinlik
Giriş Tarihi : 30-12-2012 19:00

Cumhuriyet coşkusu fotoğraf yarışması birincisi Üzgün Yılmaz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaşattığı Cumhuriyet coşkusunun yansıtıldığı fotoğraf yarışmasında Üzgün Yılmaz birinci, Serdar Ertekin ikinci ve Cem Erbir üçüncü oldu.

Cumhuriyet coşkusu fotoğraf yarışması birincisi Üzgün Yılmaz
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaşattığı Cumhuriyet coşkusunun yansıtıldığı fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere belli oldu.
 
Yarışmada Üzgün Yılmaz birinci, Serdar Ertekin ikinci ve Cem Erbir üçüncü oldu.
 
Dereceye girenlere ödüllerini veren Başkan Kadir Topbaş, “Başlattığımız coşkulu kutlamalar bizden sonra da ilelebet devam edecek bir olgu haline geldi” dedi.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyetimizin 89. yılı kutlamasının coşkusunun ülkemizde fotoğraf sanatına gönül vermiş tüm fotoğrafçılar tarafından belgelenmesi amacıyla İFSAK ile birlikte düzenlediği fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Kız Kulesi ve Boğaz Köprüsü arasında gerçekleştirilen ışık- havai fişek gösterilerinden yansıyan coşkunun ve İstanbul manzaralarının yer aldığı fotoğrafların yarıştığı “Cumhuriyet Coşkusu Fotoğraf Yarışması”nda dereceye girenler ödüllerini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın elinden aldı. İSFAK (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) Başkanı Tanju Akleman ile bazı belediye başkanları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bürokratlarının da yer aldığı törende dereceye giren fotoğrafların yer aldığı sergi de gezildi.
 
Cumhuriyet coşkusunun yaşatılmasın açısından çok önemli olduğunu belirten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, iyi yönetilen şehirlerin insanlara yeni fırsatlar verdiğini belirterek, “Dünya nüfusunun yüzde 50'si şehirlerde yaşıyor. Şehirlerde yapılan her türlü aktivite dünyaya yansıyor. Biz de İstanbul’da bir birtakım aktiviteler yaprak ortak değerlerde buluşmamız gerektiğini düşündük. Düzenlediğimiz lale festivali, cumhuriyet ve fetih kutlamaları bizi bir araya getiren önemli buluşmalar” diye konuştu.