Siyaset
Giriş Tarihi : 24-11-2015 11:33   Güncelleme : 24-11-2015 11:33

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu görüşecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu arasındaki görüşmenin bugün saat 11.00'de yapılacağı açıklandı. Davutoğlu görüşmede yeni kabineyi Erdoğan'ın onayına sunacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu görüşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün 11.00'de bir araya gelecek.

Davutoğlu'nun bugün yeni kabine listesini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayına sunması ve ardından yeni bakanları kamuoyuna duyurması bekleniyordu.

Ancak akşam saatlerinde, beklenen görüşmenin ertelendiği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün saat 11.00'de Başbakan Davutoğlu'nu kabul edecek. Görüşmede Davutoğlu'nun yeni kabineyi Erdoğan'ın onayına sunması ve ardından kabinede yer alacak isimleri açıklaması bekleniyor.

"AK PARTİ'NİN OLDUĞU YERDE KRİZ OLMAZ"

Başbakan Davutoğlu, dün yaptığı açıklamada kabinede yer alacak isimler konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüş ayrılığı yaşadığı iddialarına tepki göstermiş ve "Yarın (bugün) inşallah kendisi Ankara'ya teşrif edecekler, o zaman oturup konuşacağız, istişare edeceğiz, Türkiye'de şimdiye kadar nasıl olmuşsa bundan sonra da merak etmeyin, AK Parti'nin olduğu yerde kriz olmaz" ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu, 17 Kasım Salı günü 64'ncü Cumhuriyet Hükümetini kurmakla görevlendirmişti.

ÖNCE FİDAN ARDINDAN KAHRAMAN

Erdoğan bu akşam Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda önce MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı ardından da TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı kabul etti.