İstanbul
Giriş Tarihi : 16-09-2013 23:07

Çocuklara yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır.

Beyoğlu Namık Kemal İlkokulu’nda 2013 – 2014 eğitim öğretim yılı açılış töreninde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Çocuklara yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır” dedi.

Çocuklara yapılan yatırım, geleceğe yapılan yatırımdır.
Beyoğlu’nda 2013 – 2014 eğitim öğretim döneminin açılış töreni Namık Kemal İlkokulu’nda yapıldı. Törene Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi, Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Balcı vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu Belediyesi’nin okulların fiziki koşullarını iyileştirmek için büyük gayret sarfettiğini belirtti. İlçede bulunan tüm okulların eğitim öğretime hazır hale gelmesi için ellerinden gelen katkıyı sunmaya devam edeceklerini anlatan Demircan, “Biz Belediye olarak üzerimize düşeni yapıyoruz gerisi eğitimci arkadaşların görevidir. Unutmayalım ki çocuklarımıza yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır” şeklinde konuştu.

Okullar yeni döneme hazır
Güzel bir ortamda yeni bir eğitim – öğretim döneminin başladığını söyleyen Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi tüm öğrencilere başarılar diledi. Çocukların geleceğimizin teminatı olduğunu ifade eden Ekşi, “Muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefimizi işte bu çocuklarla gerçekleştireceğiz. Bu yüzden hepimiz büyük bir heyecanla eğitim öğretime başlamış bulunuyoruz” dedi.
Okulların genel hazırlıkları hakkında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Balcı ise, “Yeni sistem geçen yıl başladı, ilk yıl olduğu için tam hazırlanamamıştık ancak bu yılki planlamamızı erkenden tamamladık. Bu yılki okulların sınıfları kullanım açısından daha rahat olacak, Beyoğlu Belediyesi’ne vermiş olduğu destekler için teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Ailelerin beklentileri büyük
Kendilerini özgürce ifade eden bir nesil yetiştirmek istediklerini ifade eden Beyoğlu Namık Kemal İlk Öğretim Okul Müdürü Şemsettin Karagöz ezberci eğitim anlayışının geride kaldığına vurgu yaparak artık çocukların her şeyi teknoloji ile öğrendiğini belirtti. Ailelerin öğretmenlerden büyük beklentileri olduğunu belirten Karagöz, “Bu dönemde, ailelerin beklentilerini karşılamak için iyi hazırlandık. Bu nedenle beklentilerini karşılayacağımıza söz veriyoruz. Eğitim ciddi bir iştir onları yetiştirmek bizim görevimiz” diye konuştu.
Yeni arkadaşlar ile tanışma fırsatı bulan minik öğrencilerin yanı sıra 3 aylık tatilin ardından tekrar arkadaşlarıyla bir araya gelen üst sınıflardaki öğrenciler düzenlenen şiir ve folklor gösterileri ile gönüllerince eğlenerek yeni eğitim – öğretim dönemine eğlenceli bir giriş yaptılar.