İstanbul
Giriş Tarihi : 30-10-2013 18:33

Çocuklar “Kırmızı Sedir”le Çok Mutlu

Beyoğlu Belediyesi Kütüphaneler Müdürlüğü tarafından ilk ve orta öğretim çağındaki çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanması için yapılan “Kırmızı Sedir” söyleşilerin son konuğu olan yazar Necdet Neydim çocuklarla sohbet etti.

Çocuklar “Kırmızı Sedir”le Çok Mutlu
Beyoğlu Belediyesi Kütüphaneler Müdürlüğü tarafından ilk ve orta öğretim çağındaki çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanması adına her ay yapılan Kırmızı Sedir Söyleşileri’ne ünlü şair ve yazarlar katılıyor. Okmeydanı Semt Konağında düzenlenen son söyleşide yazar Necdet Neylim, çocuk edebiyatı ve şiiri üzerine sohbet etti.
Çocukların hem eğlenip hem de bilgilendiği söyleşide yazarın en son çıkan kitabı “İki gözüm üzümüm” konuşuldu. Sohbetin sonunda yazar Neydim, öğrencilere kitabını imzaladı.
 
Kırmızı Sedir söyleşileri her ay yapılıyor
 
Her ay hazırlanan söyleşilere katılacak olan şair veya yazarların eserleri 10 gün öncesinden öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılıyor. Dağıtılan eserleri okuyan öğrenciler konuk olarak söyleşiye katılacak olan şair veya yazar hakkında hem bilgi sahibi olmuş oluyor hem de eserleri hakkında soru sorma fırsatı yakalıyor.
 
Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın da büyük önem gösterdiği bir konu olan söyleşi programları, çocukların gelişmesine, sosyalleşmesine, özgüvenlerinin artmasına, kitapları sevdirmeye ve yeteneklerinin farkına varmalarına yardımcı oluyor.
 
Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenli olarak uygulanan söyleşilerde çocuklara dağıtılan ücretsiz kitaplar söyleşi sonunda konuk olan şair veya yazar tarafından imzalanıyor.