Siyaset
Giriş Tarihi : 15-10-2012 23:49

CHP'nin bahanesi hazır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Suriye tezkeresi ve erken yerel seçim konusundaki ret gerekçelerini açıkladı.

CHP'nin bahanesi hazır
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Milletvekilleri yok sayıldığı için TBMM’de gerekeni yaptıklarını belirtti. Tekin "Gerek tezkere, gerek anayasa değişikliği ile ilgili oylamalarda milletvekilleri yok sayıldı. Milletvekilleri milletin iradesini temsil ediyor, bu nedenle yok sayılamazlar” dedi.
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, konuyla ilgili olarak gazetecilere şunları söyledi;
”Yerel seçimlerin erkene alınmasıyla ilgili oylamada gereğini yapan milletvekillerini kutlamak istiyorum. Biliyorsunuz, Suriye ile ilgili tezkere çok önemli bir tezkeredir. Bu, her an bir ülke başka bir ülkeyle savaşa girebilir demektir. Bu kadar önemli bir karar alınırken CHP dışındaki siyasi partilerin grup toplantısı yapmaması, milletvekillerini yok saymıştır. Görüyorum ki milletvekilleri yavaş da olsa iradesine sahip çıkmıştır. Burada hangi siyasi parti olursa olsun ister AKP, ister MHP, bu arkadaşlarımı kutlamak istiyorum.”
 
Tekin, ”Erken seçim olur mu, Sayın Cumhurbaşkanın tavrı nasıl olacak?” sorusu üzerine, ”Doğrusu bugüne kadar beklediğimiz uygulamaları, anti demokratik uygulamaların hiç birinde sayın Cumhurbaşkanı tavır almış değildir. İnşallah bizi mahcup eder sayın Cumhurbaşkanı. Öyle şey beklediğimi söyleyemem” dedi.