İstanbul
Giriş Tarihi : 01-08-2012 02:34

Çeliktepeliler iftarlarını vekilleriyle açtı...

Kağıthane'de Ramazan boyunca 20 ayrı noktada kurulacak olan iftar sofralarının 8.si Çeliktepe Mahallesi, Osman Faruk Verimer İlköğretim Okulu bahçesinde, AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Sevim Savaşer'in de katılımıyla gerçekleştirildi.

Çeliktepeliler iftarlarını vekilleriyle açtı...
Kağıthane Belediyesi tarafından organize edilerek geleneksel hale getirilen ve unutulmaya yüz tutmuş eski geleneklerimizden biri olan Mahalle İftarlarının benzeri, 3 senedir İlçe genelinde uygulanıyor.
Prof. Dr. Sevim Savaşer de Çeliktepelilerle Aynı İftar Sofrasını Paylaştı.
30 Temmuz pazartesi günü, Çeliktepe Mahallesi sakinleri, Osman Faruk Verimer İlköğretim Okulu bahçesindebir araya geldiler. İftar Sofrasına Belediye Başkanı Fazlı Kılıç AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Sevim Savaşer ile birlikte katılırken, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Şeref Sezgin, AK Parti Kağıthane İlçe Başkanı Sami İlhan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Meryem Tekbıyık ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Pareti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Şaban Demirel ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kağıthane Esnaf Odaları Başkanı Ömer Osmanoğlu, Kağıthane Kulüpler Birliği Başkan Vekili Hasan Cevahiroğlu ve Genel Sekreteri Barbaros Akkoyunlu, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Çeliktepe Mahalle Muhtarı Ahmet Karamanlı, Birim Müdürleri, Din Görevlileri, STK Temsilcileri, Mahalle Başkanları, İş Adamları, Kanaat Önderleri, Esnaflar ve mahalle sakinleri birlikte iftarlarını açtılar.
Duaların Kabul Olduğu Ay; On Bir Ayın Sultanı Ramazan
Milletvekiline, Protokol davetlilerine ve iftara gelen mahalle sakinlerine "Hoş geldiniz" diyerek sözlerine başlayan Başkan Fazlı Kılıç konuşmasında, "Bu mübarek Ramazan ayında çok güzel bir ortam oluşturdunuz. Bunu gerçekleştirdiğiniz için sağ olun, var olun. Duaların kabul olduğu bu ramazan akşamında hepinize teşekkür ediyor ve ramazanınızı kutluyorum" dedi.
Prof. Dr. Sevim Savaşer; "Bayramınızı Şimdiden Kutluyorum" Dedi
Prof. Dr. Sevim Savaşer de, "Belediye Başkanımıza, İlçe Başkanımıza ve siz değerli davetlilere sevgi saygılarımı sunuyorum. Şimdiden bayramınızı kutluyor ve seneye aynı duyguları paylaşmak arzusuyla hayırlı Ramazanlar diliyorum" dedi.
Hasbahçe Geceleri, Peri Masallarını Aratmıyor
Hasbahçe Mesire Alanındaki etkinlikler hareketliliğini sürdürüyor.  Çocuklara yönelik program, Animatör Sunucu, Canlı Karagöz-Hacivat Tiplemeleri ve Palyaço Show ile sürerken, çevredeki satıcıların giyim-kuşamları, çocuklara tur attıran trenin görünümü, duvar kenarlarında ve çimenler üzerinde kilimler yayarak guruplar oluşturan ailelerin rahat hareketleri insanı adeta eski Sadabad gecelerine sürüklüyor. Yoğun kalabalığın oluşturduğu bu hareketlilik Sadabad Mesire Alanında sahura kadar devam ediyor.