Dünya
Giriş Tarihi : 11-07-2016 13:19

Boğanın boynuzundan inanılmaz kurtuluş

İspanya’daki San Fermin Festivali, inanılmaz bir kurtuluşa sahne oldu. Boğa koşusunda bir boğanın boynuzu, yere düşen şahsın boğazını teğet geçti. Şahıs olayı sadece çiziklerle atlattı..

Boğanın boynuzundan inanılmaz kurtuluş

İspanya’daki San Fermin Festivali, inanılmaz bir kurtuluşa sahne oldu. Boğa koşusunda bir boğanın boynuzu, yere düşen şahsın boğazını teğet geçti. Şahıs olayı sadece çiziklerle atlattı.
İspanya’nın kuzeyindeki Pamplona şehrinde her yıl 6-14 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen ve birçok geleneksel etkinliğin düzenlendiği İspanya’daki Sen Fermin Festivali’nde Cumartesi günü bir matador boğanın darbeleriyle hayatını kaybetmişti. Pazar günkü koşuda ise bir kişi boynuna, diğer bir kişi de koltuk altına aldığı boynuz darbeleriyle ağır yaralanmıştı.
Her yıl düzenlenen festivale eleştiriler de artarak devam ederken “Eğlence adına hayvanları suistimal etmeyi bırakın” şeklinde yorumlar yapılıyor. Hayatını kaybeden matadorun sosyal medya hesabına ise ağır eleştiriler yapıldı. İspanyol matadorun ölümüyle dalga geçen bazı yorumlarda boğaya övgüler yağdırılarak, genç matadorun "cehennemde yanmasını" dilendi.
İspanya’da boğa güreşleri matadorun ölümüyle tartışmalara konu olurken boğa güreşlerine mali desteğin kesilmesi konusu da gündeme geldi.
(İHA)