Kültür&Etkinlik
Giriş Tarihi : 11-02-2016 10:28   Güncelleme : 11-02-2016 10:28

"Bizi ayakta tutan yardımlaşma duygusudur"

Beyoğlu Belediyesi Sosyal Market Vakfı, AK Parti Beyoğlu Kadın Kolları Teşkilatı ve Asitane Vakfı işbirliğiyle Suriyeli mülteciler için hazırlanan yardım TIR’ı yola çıktı. İnsanı yardımlaşma duygusunun ayakta tuttuğuna değinen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan “Dolayısıyla bu duyguyu kaybetmememiz ve canlı tutmamız lazım” dedi.


Suriye’de yaşanan iç savaştan kaçarak hayatta kalabilmek için Türkiye’ye sığınan Suriyeli mültecilere Beyoğlu Belediyesi yardım eli uzattı. Beyoğlu Belediyesi Sosyal Market Vakfı, AK Parti Beyoğlu Kadın Kolları Teşkilatı ve Asitane Vakfı işbirliğiyle mültecilere gönderilmek üzere yardım TIR’ı hazırlandı. İçerisinde temel gıda maddeleri ve kışlık giysilerin yer aldığı yardım TIR’ı Kahraman Maraş’taki sığınmacılar ulaştırılmak üzere Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ndeki yüklemenin ardından yola çıktı. TIR’ın yüklenmesi sırasında alana gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, yardımlaşma duygusunu kaybetmememiz gerektiğine dikkat çekerek emeği geçen herkese teşekkür etti. Beyoğlu Belediyesi Sosyal Market Vakfı, AK Parti Beyoğlu Kadın Kolları Teşkilatı ve Asitane Vakfı Kahramanmaraş’taki Suriyeli mültecilere geçtiğimiz hafta da bir TIR yardım malzemesi göndermişti.
 
BİZİ AYAKTA TUTAN ŞEY YARDIMLAŞMA DUYGUSUDUR

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Müslüman insanları herkesten daha çok ayıran en önemli duygunun yardımlaşma duygusu olduğunu belirterek “Bu yardımlaşma duygusu ya zekât olarak, ya sadaka olarak ya da kalbinde mağdurdan yana tavır almak olarak kendisini hissettirir. Dolayısıyla Beyoğlu’nda sosyal marketimiz, Beyoğlu’nun kadın kolları teşkilatı mültecilere böyle bir yardımı yapma konusunda bir irade ortaya koydu. Bu iradenin toplanan yardımların kıymetinden daha fazlası düşünülmüş olmasıdır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizi ayakta tutan şey yardımlaşma duygusudur. Çünkü bizi birbirimize yakınlaştırıyor. Dolayısıyla bu duyguyu kaybetmememiz ve canlı tutmamız lazım” şeklinde konuştu.
  
SOSYAL MARKET İLE YARDIM FAALİYETLERİ KURUMSAL HALE GELDİ

AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş ise, “Beyoğlu’nda sosyal market hizmetiyle birlikte zaten yardım faaliyetleri kurumsal hale gelmiş durumda. Hem süreklilik arz ediyor hem kurumsal bir şekilde Türkiye’nin birçok noktasında hatta dünyanın birçok noktasında ihtiyaç sahiplerine el uzatma imkânımız oluyor. Bugünkü kampanyada da hem Beyoğlu Belediyemizin sosyal marketi, hem AK Parti Beyoğlu İlçe Kollarımızın desteği yine Asitane Vakfı’nın da desteğiyle bir TIR dolusu yardım toplandı ve inşallah ihtiyaç sahiplerine ulaşacak” dedi.