İstanbul
Giriş Tarihi : 15-08-2012 23:24

Beyoğlu’nun Sokakları Yenilenmeye Devam Ediyor…

Beyoğlu Belediyesi’nin çalışmaları neticesinde Beyoğlu’nun sokakları estetik görünümlü ve 30 yıl dayanıklı baskı betonla yenileniyor. Sokak yenileme çalışmalarının kısa sürede tamamlanması, baskı betonun estetik görüntüsü ve yürüme kolaylığı ilçe sakinleri tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

Beyoğlu’nun Sokakları Yenilenmeye Devam Ediyor…
Sokak yenileme çalışmalarını Beyoğlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yol Bakım Şefliği yürütüyor. Sütlüce, Küçükpiyale, Kulaksız, Kadımehmet, Keçecipiri, Ömeravni, Arapcamii, ve Asmalımescit mahallerinde yürütülen çalışmalarda bazı sokaklar baskı betonla, bazıları da baskı asfaltla kaplanıyor. Çalışmaların hızlı ve estetik biçimde tamamlanması mahalle sakinlerini memnun ediyor.


 
Tüm Mahallelerde Yenileme Çalışmaları…
Asmalımescit ve ona bağlı Oteller Sokağının kaldırımları baskı betonla yenilendi. Toplam 300 metre uzunluğundaki yol, en kısa sürede tamamlandı. Arapcamii mahallesindeki Galata Mahkemesi, Hoca Hanım, Hediye ve Nafe sokaklarından oluşan toplam 260 metre uzunluğundaki yol iki günde baskı asfaltla kaplandı.
 
Küçükpiyale mahallesindeki Altıntop sokağının kaldırımları kilit taşı, yolu ise Arnavut taşı döşenerek yenilendi. Kulaksız mahallesindeki sokaklar da yenilenenler arasında yer alıyor. Yenidere, Dutdibi ve Seyitali Mescidi sokaktaki baskı beton çalışmaları tamamlandı.  Kadımehmet mahallesinde ise Şehveli sokağın baskı beton çalışmaları devam ediyor. Keçecipiri mahallesinde Mezarlık Üstü sokak ve Çöp Üstü sokağın baskı asfalt işlemleri sürüyor. Harapçeşme, Kadriye, Basmacı, Şeritçi, Sürücüler ve Dere sokakta asfaltlama çalışmalarında sona yaklaşıldı.


 
Sütlüce’nin Tamamı Yenileniyor…
Sütlüce mahallesindeki sokak yenileme çalışmaları da devam ediyor. Tüm mahallenin yenileneceği çalışmalar sonucunda Sandalcı Kerim, Salaş, Mahmut Dayı, Binek Taşı, Bekçi, Bayrak, Kar, Berber, Aktarlar Kâhyası ve Zor Bayır sokaklarının asfaltları yenilendi. Damar ve Atmaca sokağın baskı beton işleri ise bitmek üzere. Serçe, Saka, Kelkit, Bade, Talippaşa, Talippaşa Arkası ile Talippaşa Arkası Aralığı sokaklarının asfaltları kısa bir süre içinde tamamlanacak. Ayrıca, Kırkayak merdivenleri de yenilenecek.
 
Ömeravni'de ise Hacı İzzet Paşa ve Beytülmalcı Sokakların kaldırımlar ve tretuarları baskı beton olarak tamamlanmak üzere.


 
Yenilenen Sokaklar…
Beyoğlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Nisan ayında başlattığı yenileme çalışmalarında bugüne kadar şu sokakları yeniledi. Müeyyedzade mahallesindeki Arapoğlan sokak ve Serçe sokağı, Firüzağa mahallesindeki Dalgıç sokak (Masumiyet Müzesi’nin bulunduğu sokak), Tomtom Mahallesinndeki Kapıkulu sokak, Kılıçalipaşa mahallesindeki İlyas Çelebi sokak, Cihangir Yokuşu ve Samanyolu sokak, Fetihtepe mahallesindeki Okçular Yolu sokak ile Asmalımescit mahallesindeki Ensiz sokak.

http://www.bogazicigundem.com/