İstanbul
Giriş Tarihi : 21-09-2013 02:26

Beyoğlu’ndaki okullar yeni döneme hazır girdi

Yeni eğitim öğretim döneminde okulların ihtiyaç taleplerini dinleyen ve onlara destek olmak için büyük gayret sarf eden Beyoğlu Belediyesi yaz tatili boyunca 30’a yakın okulu onardı.

Beyoğlu’ndaki okullar yeni döneme hazır girdi
Beyoğlu Belediyesi ilçedeki ilköğretim okulları ve liselerin 2013-2014 eğitim yılına eksiksiz hazırlanması için hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor. İlçedeki 30 okulun fiziki yapılarının bakımı ve onarımı yapan,  bahçe düzenlemelerini gerçekleştiren Beyoğlu Belediyesi öğrencilerin daha iyi eğitim alması sağlıklı ortam oluşturdu.
 
Beyoğlu’nda ki okullar 2013-2014 eğitim öğretim yılına hazır. Bakımsız ve onarılmayı bekleyen okullar eğitim öğretim yılında yeni çehreleri ile öğrencilere merhaba dedi.
 
Beyoğlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalar kapsamında belirlenen okulların fiziki yapılarının bakımı ve onarımı yapıldı, çatı ve zemin tadilatı bitirildi,  bahçelerin çevre düzenlemesi yenilendi, spor alanları hazırlandı, boyası eskiyen duvarlar yeniden boyandı.
 
Aralarında Beyoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi,  Beyoğlu Ticaret Meslek Lisesi, Dilnihat Özyeğin Lisesi, Hüviyet Bekir, Orbay, Piripaşa, Piyale Paşa, Firuzağa, Cemal Artüz, İhsan Şerif Onaran, İTO  Kadınlar Çeşmesi,  Cezayirli Gazi Hasan Paşa, Kadı Mehmet İlköğretim Okulları ile Halıcıoğlu işitme Engelliler Okulu, Cihangir Halk Eğitim Merkezi’nin onarım işleri Beyoğlu Belediyesi tarafından yapıldı.
 
Tüm yıl boyunca okullarla devamlı işbirliği halinde hizmet veren, okulların ihtiyaçlarını karşılayan Beyoğlu Belediyesi öğrencilerin daha iyi eğitim alması için çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.