Haber
Giriş Tarihi : 02-02-2016 10:18   Güncelleme : 02-02-2016 10:18

Beyoğlu'nda yangın mağduru ailelerin yaraları sarılıyor

Beyoğlu’nda Küçükpiyale Mahallesi Altıntop Sokak da bulunan metruk ahşap binada çıkan yangından dolayı zarar gören vatandaşların yardımına koşan Beyoğlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, evleri hasar gören 33 hanenin pimapen ve camlarının yenilenmesi için gerekli işlemleri başlattı.

Beyoğlu'nda yangın mağduru ailelerin yaraları sarılıyor


Beyoğlu Belediyesi, Küçükpiyale Mahallesi Altıntop Sokak da bulunan metruk ahşap binada çıkan yangından dolayı zarar gören mahallelinin yaralarını sarıyor. Olayın hemen ardından mahallelinin yardımına koşan Beyoğlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, mağdur olan vatandaşlar ile tek tek görüşerek evleri hasar gören 33 hanenin pimapen ve camlarının yenilenmesi için gerekli işlemleri başlattı.

AİLELERE GIDA VE GİYİM YARDIMINDA DA BULUNULDU

Vatandaşların bu zor günlerinde gıda ve giyim ihtiyaçlarını gidererek bir nebze de olsa destek olmak amacıyla sosyal incelemelerde de bulunan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 12 haneye ‘Beyoğlu Sosyal Kart’ vererek Sosyal Market’ten ücretsiz olarak alışveriş yapmalarını sağladı. Afetzede olan 50 vatandaşın hanesine de sabah, öğle ve akşam olmak üzere hafta boyunca yemek hizmeti sunuldu.

SÖZLER KISA SÜREDE YERİNE GETİRİLDİ

Yangının hemen ardından olay yerine intikal ederek mahalleliye geçmiş olsun dileklerinde bulunan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, yangından dolayı zarar gören binaları tek tek inceleyerek mahalle halkının zararının belediye tarafından karşılanacağını söylemişti. Verilen sözlerin kısa sürede yerine getirilmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren mahalle sakinleri, başkan Demircan’a teşekkür etti.