İstanbul
Giriş Tarihi : 22-05-2017 15:33   Güncelleme : 22-05-2017 15:33

Beyoğlu'nda Sünnet Coşkusu

Beyoğlu Belediyesi;nin her yıl geleneksel olarak düzenlemiş olduğu Sünnet Şöleni’nde 283 çocuk erkekliğe ilk adımı atmadan önce doyasıya eğlendi. Kasımpaşa Parkı’nda düzenlenen Sünnet şöleninde konuşan Başkan Demircan, “Bizim okullarda, Kefken Kampı;nda, Turabibaba Kütüphanesi;nde, Semt Konaklarımızda yaptığımız etkinliklerimizin temelinde ailelerin üzerindeki yükü hafifletme düşüncesi var.” dedi.

Beyoğlu'nda Sünnet Coşkusu

Beyoğlu Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlediği ‘24. Sünnet Şöleni’ Kasımpaşa Sahil de gerçekleştirildi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın da katıldığı şölende, 283 çocuk sünnet öncesi Akrobasi, ilizyon ve kukla gösterisiyle doyasıya eğlendi. Şölen kapsamında sünnet olmak için kayıt yaptıran çocuklara pelerin, pantolon, ayakkabı, şapka, asa olmak üzere bütün kıyafetleri ve hastane masrafları Beyoğlu Belediyesi tarafından karşılandı. Sünnet şöleni sonrası Beyoğlu Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nden dağıtılan sıralar ile 283 çocuğun bir hafta içerisinde Okmeydanı Hastanesi Kasımpaşa Ek Binası;nda sünnet ettirileceği öğrenildi.

HAYATI KOLAY KILMAYA ÇALIŞIYORUZ

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan Sünnet Şöleninde yaptığı konuşmasında çocukların Cenabı Allah'ın anne ve babalara emaneti olduğunu belirterek; Anneler ve babalar nasıl çocuklarına bakarak geleceklerini görüyorlarsa, nasıl onlar üzerinden gelecek hayali kuruyorlarsa devlette, belediye de aynı hayali kuruyor. Çünkü bir ülkenin zenginliği iyi yetiştirilmiş eğitimli insanlarıdır. Sünnet Şöleni bu zincirin sadece bir halkası. Bizim okullarda, Kefken Kampı;nda, Turabibaba Kütüphanesi;nde, Semt Konaklarımızda yaptığımız etkinliklerimizin temelinde ailelerin üzerindeki yükü hafifletme düşüncesi var. Eğer ailelerimizin yükünü hafifletebiliyorsak, daha iyi yaşam şartları sunabiliyorsak o zaman üzerimize düşeni yaptık demektir. Hayata buradan bakıyoruz. Hayatı kolay kılmaya çalışıyoruz dedi.