Haber
Giriş Tarihi : 21-04-2016 23:40   Güncelleme : 21-04-2016 23:40

BEYOĞLU’NDA KUTLU DOĞUM COŞKUSU

Peygamber efendimizin doğumunun 1445. Yıldönümü münasebeti ile düzenlenen programa katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu Belediyesi’nin katkılarıyla Beyoğlu İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü tarafından okullar arası düzenlenen Kur'an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.

BEYOĞLU’NDA KUTLU DOĞUM COŞKUSU

 

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in dünyaya gelişinin 1445. yıldönümü, Beyoğlu Belediyesi, Beyoğlu Müftülüğü ve Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği programla kutlandı. Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Avukat Harun Muş, Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi, Beyoğlu İlçe Müftüsü Aydın Yığman ve Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı’nın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

 

TİYATRO GÖSTERİSİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Program Beyoğlu Müftülüğü tarafından düzenlenen Kur'an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasında birinci olan Muhammet Yahya Yıldızhan’nın okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Sinevizyon gösterisi ile devam eden programda Beyoğlu Müftülüğü ve Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri bir birinden güzel ilahiler seslendirdi. Daha sonra Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Beyoğlu Belediyesi Tiyatro Öğrencilerinin Peygamber Efendimiz ‘in hayatını anlatan tiyatro oyunu vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.

 

YARIŞMADA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLERİNİ ALDI

Kutlu doğum haftası dolayısıyla düzenlenen programın sonunda Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi ve Beyoğlu İlçe Müftüsü Aydın Yığman, Beyoğlu Belediyesi’nin katkılarıyla Beyoğlu İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü tarafından okullararası düzenlenen Kur'an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim ettiler. Program, katılımcılara gül dağıtılmasıyla son buldu.