Haber
Giriş Tarihi : 10-02-2016 16:22   Güncelleme : 10-02-2016 16:22

Beyoğlu'nda kahreden yangın

Beyoğlu'nda hurda kağıt toplayan ailenin yaşadığı evde, sabah saatlerinde çıkan yangında, 15 aylık Miray Taşyurt hayatını kaybetti. Ağır yaralanan bir kadın ile dumandan etkilenen 3 kişi hastaneye kaldırılırken olay yerine gelerek inceleme yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, "Üzücü bir olay yaşıyoruz. Yangında maalesef dairenin içerisinde bir çocuk vefat etti. Başımız sağolsun" dedi.

Beyoğlu'nda kahreden yangın


Beyoğlu Sütlüce Mahallesi, Talip Paşa Sokak'taki bir binanın 2. katında saat 8.30 sıralarında yangın çıktı. Daireden yükselen çığlıkları duyan komşular yardıma koştu. Olay yerine ulaşan Beyoğlu Belediyesi itfaiye ekipleri anında müdahale ederek yangını kontrol altına aldı. Dumandan etkilenen baba Hasan Taşyurt’un da aralarında bulunduğu üç kişi hastaneye kaldırıldı. Sağlık ekipleri evden daha sonra, ağır yaralı kadını çıkardı. Bu arada evde 15 aylık Miray Taşyurt’un hayatını kaybettiği belirlendi. Olay yerine gelerek incelemelerde bulunan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Bu evde daha önce bir defa daha yangın çıkmış. Dairenin içerisinde çöp dediğimiz atıklardan çok fazla var. Muhtemelen onların içten içe yanmasıyla gerçekleşti” açıklamasında bulundu.     

ÜZÜCÜ BİR OLAY YAŞADIK BAŞIMIZ SAĞOLSUN

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Başkan Demircan, "Üzücü bir olay yaşıyoruz. Yangında maalesef dairenin içerisinde bir çocuk vefat etti Ailenin diğer bireyleri kurtarıldı. İçeride toplanmış atık malzemelerin çöplerin olduğu, yatak yorganların olduğu, adım atılamadığı bilginine ulaştık. Bu evde daha önce bir defa daha yangın çıkmış. Dairenin içerisinde çöp dediğimiz atıklardan çok fazla var. Muhtemelen onların içten içe yanmasıyla gerçekleşti. Muhtemelen ölen çocuk bu malzemelerin altında kaldı. Başımız sağolsun" diye konuştu.