İstanbul
Giriş Tarihi : 15-09-2014 22:05

Beyoğlu'nda eğitim ve öğretim coşkuyla başladı

Beyoğlu'nda 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı ve İlköğretim Haftası, Beyoğlu Cemal Artuz İlkokulu’nda yapılan bir törenle kutlandı.

Beyoğlu'nda eğitim ve öğretim coşkuyla başladı
Beyoğlu Cemal Artuz İlkokulu’nda yapılan 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı ve İlköğretim Haftası dolayısı ile yapılan törene Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, okul müdürü, veliler ve öğrenciler katıldı.
 
2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı dolayısı ile yapılan törende açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, eğitimin uzun bir planlama olduğunu belirterek bunun özen, çaba ve sabır gerektirdiğini söyledi. Öğrenci merkezli performans ve başarı odaklı bir eğitim sistemine geçildiğini anlatan Sarıcı, “İdari ve öğretmen için bu konuda elimizden geleni yapacağız” dedi.
 
Eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulunan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, ise anne ve babalarının çocukları için yaşadığını, çocuklarının mutlu ve mesut olmasını istediğini belirterek “Bütün çocuklarımız bu ülkenin değeridir. Eğer onlar iyi bir eğitim alırsa önce kendine, anne babasına ve ülkesine faydalı olur. Bu yarınlarımızın içinde çok güzel değerler çıkacak inşallah” dedi.
 
Beyoğlu Belediyesi’nin yeni eğitim – öğretim dönemi için bütün okullarda tadilat çalışmaları yürüttüğünü de belirten Demircan, “İlçede eğitimin gelişmesiyle ilgili yatırımlara devam ediyoruz. Sadece okulların fiziki şartlarını iyileştirmek yetmiyor. Öğrencilerimizin iyi bir şekilde yetişmesi için Kefken Kampı gibi faaliyetlerimiz var. Gençlik Merkezi’mizde öğrencilerimizi yıl içinde değişik kurslarla takviye ediyoruz. Turabibaba Kütüphanesi öğrencilerin gelişimi için çok önemli çalışmalar yürütüyor. Eğitime destek vermeye devam edeceğiz”
 
Kaymakam Osman Ekşi okulların eksikliklerinin giderilmesi konusunda Beyoğlu Belediyesi’nin katkıları dolayısıyla teşekkür ederek konuşmasına şöyle devam etti: “Okul Aile Birliği, öğretmen ve öğrenci iş birliği ile eğitim daha iyi noktalara gelir. Gelecek bugünden daha iyi olacaktır, bugünün dünden iyi olduğu gibi” dedi.
 
Öğrenci ve velilerin büyük ilgi gösterdiği törende ilkokul öğrencilerin hazırladığı folklor görüntüleri, şarkılar ve şiirler renk kattı. Halıcıoğlu İşitme Engelliler Okulu öğrencilerinin hazırladığı ritim gösterisi büyük beğeni topladı.