İstanbul
Giriş Tarihi : 05-05-2016 23:54   Güncelleme : 05-05-2016 23:54

BEYOĞLU’NDA AİLE İÇİ İLETİŞİM SEMİNERLERLE GÜÇLENDİRİLİYOR

BEYOĞLU-Beyoğlu Belediyesi Semt Konaklarında, iletişim eksikliğinden kaynaklanan aile içi problemlerin çözümüne yönelik ‘Hayata Gülümse’ seminerleri düzenledi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği seminerlerde, aile içi iletişimin güçlendirilmesi ve anne babaların çocuklarıyla yaşadığı problemlerin kolayca çözülmesine yönelik atılması gereken adımlar eğlenceli bir dille anlatıldı.

BEYOĞLU’NDA AİLE İÇİ İLETİŞİM SEMİNERLERLE GÜÇLENDİRİLİYOR

 

Beyoğlu Belediyesi, Semt Konaklarında verdiği eğitici seminerlerle vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Beyoğlu Belediyesi, iletişim eksikliğinden kaynaklanan aile içi problemlerin çözümüne yardımcı olmak amacıyla ‘Hayata Gülümse’ seminerleri düzenledi. Eğitimci-Yazar Sıtkı Arslanhan tarafından Kadımehmet, Aynalıkavak, Okmeydanı, Kasımpaşa, Dolapdere ve Fetihtepe Semt Konaklarında verilen Konferanslara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Seminerlerde, aile içi iletişimin güçlendirilmesi ve anne babaların çocuklarıyla yaşadığı problemlerin kolayca çözülmesine yönelik atılması gereken adımlar eğlenceli bir biçimde vatandaşlara aktarıldı.

 

SORUNLARI ESPRİ BİR DİLLE AKTARMAYA ÇALIŞTIK

Bugün Türkiye’nin birçok yerinde bu tarz semirler verdiklerini belirten Eğitimci-Yazar Sıtkı Arslanhan, “Şimdi de sıra Beyoğlu’na geldi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan öncülüğünde burada bulunmaktan gerçekten çok mutluyum. Semt konaklarında, özellikle bayanlara yönelik aile içi iletişim konularda, çocuklarla yaşadığımız sıkıntıları, kavgaları, kısaca hepimin yaşadığı sorunları espri bir dille güldürerek ve eğlendirerek aktarmaya çalıştık. İnşallah bu programları Beyoğlu’ndaki diğer semt konaklarında da olacak.” ifadesini kullandı.

 

SEMİNERLERİN DEVAM ETMESİNİ İSTİYORUZ

Vatandaşlar, Beyoğlu Belediyesi Semt Konaklarında verilen ‘Hayata Gülümse’ seminerlerine yoğun ilgi gösterdi. Seminerlerin çok eğitici olduğunu belirten vatandaşlar, “Özellikle çocuğa baskı konusunda yaptığımız hataları farkettik. Yeni nesili çok akıllı ve bilinçli. O yüzden Semt konaklarında böyle etkinliklerin devam etmesini istiyoruz.” dediler.