İstanbul
Giriş Tarihi : 08-01-2012 03:13

Beyoğlu'nda ahşap bina kül oldu

Beyoğlu'nda ahşap, metruk bir binada yangın çıktı. Yangın mahalline sevk edilen 4 ayrı itfaiye grubu alevleri güçlükle kontrol altına aldı.

Beyoğlu'nda ahşap bina kül oldu
frm107107&cat=1109"

 Metruk binada yaşayan bir kişi, yangının başlamasının hemen ardından kendisini sokağa atarak alevlerden son anda kurtuldu. Şahıs, kendisinin darp edildiğini, darp eden kişilerin de binayı ateşe verdiğini iddia etti.

Edinilen bilgiye göre, saat 22.00 sıralarında Helvacızade Sokak üzerinde bulunan 4 katlı ahşap, metruk binada henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Alevler kısa sürede büyüyerek bütün binayı kapladı. Yangını fark eden vatandaşlar itfaiye ekiplerine ve polise ihbarda bulundu. Yangın mahalline Beyoğlu, Şişli, Fatih ve Balat itfaiye grupları sevk edildi. İtfaiye ekipleri dört koldan yangına müdahale etti ancak alevleri bastırmak kolay olmadı. Yaklaşık 1 saat süren çalışmanın ardından yangın kontrol altına alındı. Metruk binanın, yangın sonrası iç duvarları tamamen çöktü.

Metruk binada yaşayan ve mahallelinin kendisine “Şair baba” dediğini söyleyen bir kişi, alevlerin arasından son anda kurtuldu. Binadan dışarı çıkan şahıs, “Beni darp edip binaya ateşe verdiler.” dedi. Polis şahsın iddiaları üzerine, tarif edilen bir kişiyi gözaltına aldı.

Görgü tanıkları, binadan aniden alevlerin yükseldiğini belirterek, “Binadan alevler yükselmeye başlayınca itfaiyeye haber verdik. Binadan çıkan bir kişi kendisinin darp edildiğini ve binanın ateşe verildiğini söyledi.” şeklinde konuştu.

İtfaiye ekipleri yangını kontrol altına aldıktan sonra, metruk binanın çökme ihtimaline karşı söz konusu yerde tedbir aldı. Polis de itfaiye ekiplerinden aldıkları bilgi ve yapılan incelemeler ışığında yangınla ilgili soruşturma başlattı.Kaynak : http://www.haber7.com/