İstanbul
Giriş Tarihi : 11-03-2012 19:42

Beyoğlulu Kadınlardan Özel Konser

Beyoğlu Belediyesi Semt Konakları Türk Sanat Müziği Kadınlar Korosu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile muhteşem bir konser verdi.

Beyoğlulu Kadınlardan Özel Konser
Şef Ali Yıldırır yönetiminde Muammer Karaca Tiyatrosu’nda sahne alan koronun seslendirdiği şarkıları mutlulukla izleyen Başkan Demircan, “Kadınlarımız baş tacımız” dedi.
Beyoğlu Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda ilçede yaşayan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü unutmadı. Beyoğlu Belediyesi’ne bağlı semt konaklarında farklı eğitim gören kadınlardan oluşan Türk Sanat Müziği korosu Beyoğlulu hem cinslerine bir konser verdi. Türk Sanat Müziği üstadı Ali Yıldırır şefliğinde sahne alan 23 koro üyesi seslendirdikleri eserlerle salonu dolduranlara müzik ziyafeti sundu. Birbirinden güzel eserlerden oluşan Türk Müziği repertuarını Beyoğlulu kadınlar için seslendiren koro izleyenlere nostaljik ve keyifli dakikalar yaşattı
Başkan Demicran: Kadınlarımız Gülünce Beyoğlu Gülüyor
Konseri mutlulukla izleyen Demircan, koronun seslendirdiği şarkılara zaman zaman eşlik etti. Konser sonrası sahneye çıkarak koro üyelerini tek tek tebrik ederek çiçek takdim etti. Salonu dolduran kadınların kadınlar gününü kutlayan Demircan “Kadınlar, hele ki anneler baş tacımız. Bu bakımdan Beyoğlu Belediyesi’nin hizmetlerini kadınlara yönelik yapıyoruz. Kadınlar için hizmete sunduğumuz 12 semt konaklarımız bunların başında geliyor. Çünkü inanıyoruz ki;  Kadınlarımızın yüzü gülerse Beyoğlu’nun yüzü güler” diye konuştu.