Kültür&Etkinlik
Giriş Tarihi : 25-04-2016 13:29   Güncelleme : 25-04-2016 13:29

BEYOĞLU YETENEKLİ ELLERİN FARKINDA

Dünya Otizm Farkındalık Ayı dolayısıyla düzenlenen ‘Yetenekli ellerin Farkındayız’ sergisinin açılışında konuşanBeyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Eksiğimizle, artımızla, engellimizle berber geleceği planlıyoruz. Bu sadece medeni toplulukların yapacağı bir şeydir. Dolayısıyla buna örnek olan, emek veren ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

BEYOĞLU YETENEKLİ ELLERİN FARKINDA

 

Beyoğlu’nda Dünya Otizm Farkındalık Ayı dolayısıyla ‘Yetenekli ellerin Farkındayız’ sergisi düzenledi. Sütlüce’de faaliyet gösteren Kafe Mecra’da sanatseverlerle buluşan serginin açılış törenine Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Avukat Harun Muş, belediye meclis üyeleri, çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı. Kafe Mecra Kültür Sanat Mekanı ve Ortaköy Hayat Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu ile birlikte Otizme dikkat çekmek amacıyla düzenlenen sergide, Otizmli öğrencilerin resim ve el sanatlarından oluşan çalışmaların bulunuyor.

 

HERŞEYİMİZLE BERABER GELECEĞİ PLANLIYORUZ

Başkan Demircan açılışta yaptığı konuşmada, serginin anlamına dikkat çekerek, “Neden anlamlı?  Çünkü hayatın iyisi güzeli, acısı tatlısı, engebesi, yokuşu ve tırmanması var. Erdemli insanda aslında hayatın acı tatlı bütün alanlarını ve anlarını benimsemiş, ona göre mücadelesini veren insandır.Bugün 23 Nisan, geleceğimizi veçocuklarımızın geleceğini düşünüyoruz, ülkemizin geleceğini düşünüyoruz.Ama orada otistik çocuklarıda, engelli çocuklarıda unutmamak erdemli bir davranıştır.Eksiğimizle, artımızla, engellimizle yani her şeyimizle berber geleceği planlıyoruz.Bu sadece medeni toplulukların yapacağı bir şeydir.Dolayısıyla buna örnek olan, emek veren ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

ÇALIŞMALAR BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI    

Ortaköy Hayat Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu’nda öğrenim gören otistik öğrencilerinin Başkan Demircan için serginin açılışında verdikleri kısa müzik ziyafeti büyük beğeni topladı.Açılış töreninin ardındanotistik çocukların okulda yaptığı resim ve el işi çalışmalarınınyer aldığı sergiyi gezerek çalışmaları tek tek inceleyen Başkan Demircan, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekilmeyi de ihmal etmedi.Demircan çocuklara bir de hikaye kitabı hediye etti. Otistik öğrencilerin bir birinden güzel çalışmalarının yer aldığı sergi, 30 Nisan’a kadar ziyaret edilebilecek.

 

HABERİN GÖRÜNTÜSÜ: https://goo.gl/6D4VXS