Kültür&Etkinlik
Giriş Tarihi : 05-01-2012 17:11

Beyoğlu Belediyesi Tiyatrocuları İlk Oyunlarını Sahneledi...

Oyun sonrası gençlerle bir araya gelen Demrican, gençleri başarılarından dolayı tebrik etti.

Beyoğlu Belediyesi Tiyatrocuları İlk Oyunlarını Sahneledi...
 
Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi Tiyatro Ekibi sezonun ilk oyununu sahneledi. Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nin salonunda sahnelenen “Sakinler Mahallesi’nin Sakinleri” adlı oyunu Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’da izledi. Bir mahallede yaşanan olayları komik ve trajikomik bir dille anlatan oyun izleyenleri hem güldürdü hem düşündürdü
“Her ferdin kimliğini kazandığı, kişiliğinin oluşmaya, hayatı tanımaya başladığı, sevinçlerin ve üzüntülerin paylaşıldığı, farklı meslek gruplarının ve farklı fikirlerin bir arada; dostça, kardeşçe yaşandığı, kalabalık, geniş ve kocaman birer aile gibidir mahalleler. Yönetmenliğini Mehmet Karaosman’ın yaptığı oyunda anlatılan mahalle bu mahallelerden biri. Oyunun her sahnesinde mahalleden ayrı kesitler yer aldı. Tamamı gençlerden oluşan oyuncular, bazen mahallenin okulunda beden eğitim öğretmeniyle yaşanan öğrenci diyaloğunu anlattı. Bir diğer sahnede mahalledeki evlerdeki kaynana-gelin çekişmelerini irdeledi. Bazen parkta, bazen de mahallenin sokaklarında geçen hayat hikayelerinden kesitlerin de sunulduğu oyun sonunda gençlerin performansı yoğun alkış aldı.
Demircan: Hizmetlerimiz Gençler İçin
Oyun sonrası gençlerle bir araya gelen Demrican, gençleri başarılarından dolayı tebrik etti. Beyoğlulu gençleri tiyatro ve sanatın dallarıyla ilgilenmesinin kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, “Gençlere fırsat vermek lazım. Bu sahneye çıkmak belki bazıları için çok küçük bir şey gibi algılanabilir ancak unutmamalıdır ki, küçük şeyler büyük işleri getirir. Gençlik merkezimizi ve kütüphanimizi, kefken çevre yaz kampımızı siz gençler için yaptık. Sizin geleceğiniz bizim için önemli. Bunları gençlerin kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri için yapıyoruz” dedi.