İstanbul
Giriş Tarihi : 15-12-2012 00:06

Beyoğlu Belediyesi çocuklarla yazarları buluşturdu

Kırmızı Sedir Söyleşileri Beyoğlu Belediyesi Turabibaba Kütüphanesi’nde devam ediyor. Aralık ayının söyleşilerine yazar Simla Sunay ve Aşkın Güngör katıldı.

Beyoğlu Belediyesi çocuklarla yazarları buluşturdu
Turabibaba Kütüphanesi Kırmızı Sedir Söyleşileri, birbirinden değerli yazar ve zengin içerikli atölye çalışmalarıyla Beyoğlulu çocukları buluşturmaya devam ediyor.
 
Turabibaba Kütüphanesi’nde her hafta düzenlenen Kırmızı Sedir Söyleşileri’nin Aralık ayı ilk konuğu yazar Simla Sunay’dı. Yazar çocuklarla keyifli bir söyleşi yaptı. Sunay’ın çocuklar içi yazdığı “Mavi’nin Mutluluğu” adlı kitabı üzerinden gerçekleştirilen söyleşide, çocuklar hem kitapla yolculuğa çıktı hemde resim yaptı. Yazar kendisini dikkatle dinleyen miniklere şair ve ressam Bedri Rahmi Eyüboğlu’nu da anlattı.
 
Aralık ayının bir diğer konuğu “Sözcük Korsanı Gizemli Şeyler Dedektifi  Bol Bel'in Serüvenleri” kitabının yazarı Aşkın Güngör oldu. Dedektiflik atölyesi ile birlikte yapılan söyleşiye Kadımehmet İlköğretim Okulu öğrencileri katıldı. Söyleşi öncesi "Sözcük Korsanı Gizemli Şeyler Dedektifi  Bol Bel'in Serüvenleri"ni okuyan çocuklar kitabın baş karakteri Bol Bel'in serüvenlerini hem eğlenerek hem de şaşkınlık içinde merakla dinlediler. Çocuklar keyifli söyleşi sonrasında, kitaplarını imzalatarak fotoğraf çektirdiler.