Haber
Giriş Tarihi : 12-12-2016 16:29   Güncelleme : 12-12-2016 16:30

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan: “Biz Her Zaman Polisimizin Ve Askerimizin Yanındayız”

Beşiktaş’ta peş peşe meydana gelen terör saldırılarının ardından çok sayıda vatandaş ile birlikte olay yerine gelerek karanfil bırakıp dua eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Milletimizin başı sağ olsun. Bu Terör örgütü, hiçbir zaman amacına ulaşamayacak. Biz her zaman vatanımızın, devletimizin, polisimizin ve askerimizin yanındayız.” dedi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan: “Biz Her Zaman Polisimizin Ve Askerimizin Yanındayız”

 

İstanbul Beşiktaş’ta peş peşe meydana gelen, 44 kişinin şehit düştüğü 155 kişinin de yaralandığı hain terör saldırılarını protesto etmek için İstanbul’un dört bir yanından gelen vatandaşlar, patlamanın olduğu noktaya çiçek bırakarak şehitler için dua okudular. Vatandaşlar ile birlikte kol kola olay yerine gelerek karanfil bırakan Beyoğlu Belediye Başkan Ahmet Misbah Demircan, yaptığı açıklamada “Milletimizin başı sağ olsun. Bu Terör örgütü, hiçbir zaman amacına ulaşamayacak. Biz her zaman vatanımızın, devletimizin, polisimizin ve askerimizin yanındayız.” dedi.
Milletimizin başı sağolsun
Saldırıyı lanetleyen Başkan Demircan, “Hepimizin, milletimizin başı sağ olsun. 40 yıldır memleketimizin başının belası olan bu Terör örgütü, hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Çünkü Türkiye Suriye değildir, Irak değildir. Türk milleti de başka milletle karıştırılamaz. Her üzüntü verici, canımızı yakan olaydan sonra birliğimiz, beraberliğimiz, vatanımız, al bayrağımız, bu duygularımız baskın ve ön plana çıkıyor. Vatandaşımız kendi içinden çıkan duyguyla buraya toplanıyor. Çünkü biz her zaman vatanımızın ve devletimizin yanındayız, polisimizin yanındayız, askerimizin yanındayız. Dün akşam da buradaydık, bugün de buradayız.” dedi.
Terör örgütleri bir maşa
Türkiye ne zaman ilerici hamleler yapsa ne zaman kendi varlığını ortaya koysa, terör örgütleri Türkiye’nin önüne çıkarıldığını ifade eden Demircan, sözlerini şöyle tamamladı. “Terör örgütleri bir maşadır. Onları kullananların kimler olduğu ortadadır. Bugün bizi yakan terör yarın öbür gün onlara destek verenleri de yakacaktır. Ama Türkiye’nin birliğine beraberliğine bu millet bölünmesine asla müsaade etmeyecektir" dedi.