İstanbul
Giriş Tarihi : 05-03-2015 21:07

Beylikdüzü Bağımlılığa Dikkat Çekti

Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, kendi alanında uzman doktorları vatandaşlarla buluşturarak sağlıklı nesiller için seminerler düzenlemeye devam ediyor.

Beylikdüzü Bağımlılığa Dikkat Çekti
Sağlıklı bir hayat ve nesiller için Yeşilay Haftası’nda eğitimler düzenleyen Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, kendi alanında uzman doktorları vatandaşlarla buluşturuyor. Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde yapılan etkinlikte, alkol, sigara, madde, teknoloji ve internet bağımlılığı gibi konular konuşularak halk bilgilendirildi.
 
Yeşilay Haftası için düzenlenen programın ilk gününde Göğüs Hastalıkları Uzmanı Nurçin Türkeli gebelikte sigaranın zararları, sigaranın hayatımıza verdiği zararlar, Psikolog Pelin Ekmen ve Terapist Hatice Subaşı ise bağımlılığın zararları, zararlı maddelere hayır nasıl denir. Bağımlı olmamak için neler yapılmalı gibi konular işledi. Katılımcıların sorularıyla karşılıklı diyaloglar halinde süren söyleşi, akılarda soru işareti bırakan konuları da aydınlattı.
 
Bağımlılığın Çeşitleri Anlatıldı
 
Programın ikinci oturumunda, Bağımlılık nedir? Bağımlılık yapan madde ve eylemler nelerdir? Genel Hatlarıyla Sigara (ve Tütün) Bağımlılığı Genel Hatlarıyla Alkol Kullanımına Bağlı Problemler Madde Bağımlılığı ve Korunma Yöntemleri Genel Hatlarıyla Teknoloji ve İnternet Bağımlılığı gibi konularda açıklamalar yapan Uzman Psikolog Özlem Kandemir, her yaş grubu için dikkat edilmesi gereken hususlardan söz etti. Özellikle ebeveynlerin çocuklarında dikkat etmesi gereken davranışlardan da bahsedildi.