Spor
Giriş Tarihi : 02-04-2016 15:41   Güncelleme : 02-04-2016 15:41

Beşiktaş'ta Şok İstifa

Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ömer Buharalı, görevinden istifa etti.

Beşiktaş'ta Şok İstifa

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, iki yıldır takımın başantrenörlük görevini yürüten Buharalı'nın istifasını yönetime sunduğu belirtildi.

Açıklamada, "Kulübümüze vermiş olduğu hizmetlerden dolayı Ömer Buharalı'ya teşekkür eder, bundan sonraki yaşamında başarılar dileriz." denildi.
Öte yandan Ömer Buharalı yaptığı yazılı açıklamada, Bilyoner.com Kadınlar Türkiye Kupası'nda 8'li finallere kaldıklarını ancak FIBA Kadınlar Avrupa Kupası'nda yarı final kapısından döndüklerini anımsatarak, zorlu ve yoğun bir sezonun ardından Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'nde ise play-offlara kalamadıklarını belirtti.

BUHARALI, AÇIKLAMASINDA ŞUNLARI KAYDETTİ:
"Türkiye Kupası'ndan sonra yapılan görüşmede, ayrılma talebim ile beraber, play-off mücadelesi sonuçlanana kadar takımın başında kalmam konusunda kulüp ile mutabakata vardık. Ben de eğer kalamazsak devam edemeyeceğimi bildirdim. Bu bağlamda gelecek sezon planlamalarıyla ilgili olarak kulübümüze daha geniş bir çalışma alanı bırakmak ve kulübümüzü zaman kaybına uğratmamak için görevimden ayrılıyorum."

AA