İstanbul
Giriş Tarihi : 22-09-2014 22:41

Beşiktaş'ta sanat günleriyle dolu bir hafta

Beşiktaş Belediyesi, 21 – 28 Eylül tarihleri arasında düzenlediği “Uluslararası Sanat Günleri” devam ediyor.

Beşiktaş'ta sanat günleriyle dolu bir hafta
Dünyanın her bölgesinden gelen ressamlar, Paris sokak ressamları, müzisyenler, dansçılar, pandomim sanatçıları, film gösterimleri ve fotoğraf sergileri ile sanatseverler sanatı yeniden keşfedecek. Etkinliğe katılanlar Beşiktaş sokaklarında sanata ve sanatçıya doyacaklar.
 
21 Eylül pazar Sanat Günlerinin il gününde oluşturulan halk korteji, sivil toplum örgütleri ve sanatçılarla birlikte Demokrasi Meydanı'ndan Ortaköy'e coşkuyla yürüdü. Ardından Karadeniz rock grubu Entu ve Koral İstanbul 3 din grubu Uluslararası Sanat Günleri'nin açılış gününde Ortaköy Meydanı'nda sahne aldılar.
1 hafta boyunca Sanat Günleri, Beşiktaş Köyiçi, Bebek Parkı, Ortaköy Meydanı ve Levent Meydanı'nda yapılacak etkinlikler ile devam edecek. Uluslararası Sanat Günleri kapsamında sergi, sinema, konser etkinlikleri düzenlenecek.
 
Yeşilçam’ın 100. yılı nedeniyle 100 film afişi sergisinin açılacağı festivalde yurtiçinden ve yurtdışından gelecek 70 ressam bir hafta boyunca Beşiktaş’ı resmedecek. Fransa’dan gelecek sokak ressamları Bebek, Beşiktaş ve Ortaköy’de hünerlerini konuşturacak. Sanat Günleri boyunca Beşiktaş sokaklarında açık hava resim ve fotoğraf sergileri yer alacak.