Haber
Giriş Tarihi : 06-04-2016 14:24   Güncelleme : 06-04-2016 14:24

"Beşiktaş daha çok takılır"

“Beşiktaş’ın hücum organizasyonları ve hücum oyuncuları üst düzeyde ancak takım savunması anlamında büyük sıkıntı yaşıyorlar. Beşiktaş bu savunma yapısıyla daha çok puan kaybeder. Son düzlükte takım savunması güçlü olan öne çıkar”


Beşiktaş'ın Kasımpaşa'ya 2-1 mağlup olarak zirve yarışında ağır yara aldığı karşılaşmayı tribünden takip eden Fenerbahçe'nin Portekizli maç analisti Pedro Ribeiro, vatandaşı Vitor Pereira'nın yüreğine su serpti. Riberio'nun, Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira'ya söz konusu mücadeleye ilişkin görüşlerini aktarırken şu ifadeleri kullandığı öğrenildi: "Beşiktaş hücum yönünden çok zengin bir takım. Hem çok iyi hücum organizasyonları hem de bunu uygulayabilecek mükemmel yetenekte futbolcuları var. Gomez, Quaresma, Sosa ve Oğuzhan gerçekten üst düzey oyuncular. Ancak bu takımın Kasımpaşa karşılaşmasında olduğu gibi kalan diğer maçlarda da işi çok zor. Beşiktaş takım savunması arızalı bir ekip. Artık ligin son haftalarına girildi ve her takım kendi kaderini çizecek. Bu noktada takım savunması güçlü takımlar ön plana çıkacak. Kimse kolay kaybetmek istemeyecek. Beşiktaş bu savunma anlayışıyla kalan her maçta zorlanır. Savunmada hücumdaki kadar iyi değiller."
 
DERDİYOK'A OLUMLU RAPOR
 
Pedro Riberio, Fenerbahçe'nin önümüzdeki sezon için renklerine bağlamak istediği isimler arasında yer alan Kasımpaşa'nın forveti Eren Derdiyok'un performansını da mercek altına aldı. İsviçre Milli Takımı forması giyen Türk asıllı santrforun, güçlü fiziği ve atletik özelliklerine dikkat çeken Riberio, Eren için hazırladığı rapora, "Asıl işi gol atmak olmasına rağmen arkadaşlarına mükemmel koridorlar yaratıyor ve savunmaya verdiği destek takdir edilecek düzeyde. Topu kullanma ve paylaşma becerileri ile Fenerbahçe'nin ihtiyaçlarını karşılayacak üst düzey kaliteye sahip. Oyun devamlılığı ve koşu kalitesi ekstra özellikleri. Transferi mümkün olduğutakdirde hücum hattı için iyi bir alternatif oluşturur" ifadelerini düştü.