Haber
Giriş Tarihi : 21-07-2016 11:56   Güncelleme : 21-07-2016 11:56

″BEDELİNİ EN AĞIR ŞEKİLDE ÖDEYECEKLER, ÖDÜYORLAR″

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türk Silahlı Kuvvetleri’ni haince emellerine alet etmek suretiyle, asker elbisesiyle haince saldırı yapanlar, bunun bedelini en ağır şekilde ödeyecek, ödüyor” dedi.

″BEDELİNİ EN AĞIR ŞEKİLDE ÖDEYECEKLER, ÖDÜYORLAR″

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türk Silahlı Kuvvetleri’ni haince emellerine alet etmek suretiyle, asker elbisesiyle haince saldırı yapanlar, bunun bedelini en ağır şekilde ödeyecek, ödüyor” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılan MGK ve Bakanlar Kurulu toplantıları sonrasında kameraların karşısına geçerek, demokrasi nöbeti için toplanan Şanlıurfa halkına hitap etti. FETÖ mensuplarınca düzenlenen darbe girişimine tepki göstermek için Şanlıurfa’da Rabia Meydanı’nı dolduran vatandaşlara video konferans yöntemiyle seslenen Erdoğan, “Şimdi sizler duruşunuzla süreci sağlama almanın gayretini veriyorsunuz. Millet olarak 245 şehit verip, bin 500’e yakın gazi verdik. Bundan sonraki süreçte, FETÖ ve arkasındaki bütün mensupları bunun bedelini şu anda yargıda çok ağır ödüyorlar, ödemeye de devam edecekler. Bu adeta bir İstiklal Mücadelesi’nin yeniden kazanılması hadisesidir. TSK’yı haince emellerine alet etmek suretiyle asker elbisesiyle haince saldırı yapanlar bunun bedelini en ağır şekilde ödeyecek, ödüyor. Milletin yanında TSK’nın yanında yer alan general ve subaylarımıza teşekkür ediyorum. Polis teşkilatında yer alan kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Gece gündüz süreci takip eden yargı mensuplarına teşekkür ediyorum. Çünkü 15 Temmuz akşamı koydukları tavır önemliydi ’gidişiniz yanlış, yargı olarak süreci başlattık’ dediler. Emniyet gözaltına alırken, yargı süreci yönetti. Tutuklamalar sürüyor devam edecek, milletimizin birliğini bozmaya yönelik olanlara ilişkin” şeklinde konuştu.

“HALKIMIZ RABİA’DAKİ 4 BAŞLIKTA YAŞAYACAK”
Yaptığı konuşmada “Türkiye Cumhuriyeti’nden başka devletimiz yok” diyen Erdoğan, şunları kaydetti:
“Şanlıurfa her zaman bizimle beraber oldu. Şanlıurfa şanına yaraşır olanı hep yaptı. Bizler 15 yıldır bu ülkemizin o kara bahtını aydınlık bir geleceğe çeviren kadrolar olduk. Sevdik hamdolsun sevildik. Bundan sonra halkımız Rabia’daki 4 başlıkta yaşayacak. Tek millet, Türk’ü, Arap’ı, Boşnak’ı Kürt’ü ayırt etmeksizin. Tek bayrak, işte bayrağınızı elinize aldınız. Şanlıurfa’nın en büyük meydanını günlerdir dolduruyorsunuz. Dediniz ki ’hakimiyet kayıtsız şartsız milletin.’ tek vatan dediniz, dördüncüsü ise tek devlet. Türkiye Cumhuriyeti’nden başka devletimiz yok ne demek Paralel Devlet. Buna en iyi cevabı siz kararlı duruşunuzla verdiniz."

“İNLERİNE GİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
ABD’nin Fetullah Gülen’i Türkiye’ye teslim etmesini beklediklerini ifade eden Erdoğan, “Pensilvanya’daki zatı istettik, istetiyoruz. Tabi dostlarımızdan ve stratejik ortaklarımızdan terör örgütü elebaşını bize teslim etmelerini bekliyoruz ve vereceklerine inanıyoruz. İnlerine girmeye devam edeceğiz, nereye kaçarlarsa kaçsınlar peşlerindeyiz, bulacağız milletimiz şahit olacak. Demokratik sistemi birlikte savunacağız. Milletimiz hep birlikte farklı görüşte olmalarına rağmen, sürece sahip çıktı. Milletimizin buna sahip çıkışını unutmam mümkün değil. Şehitlere rahmet, gazilere acil şifalar diliyorum. Şehitler içinde silahlı kuvvetlerimiz var. Haşhaşilere yedirmemek için mücadele verdi. Milletimiz de verdi, vermeye devam edeceğiz. Onların tankı varsa milletimin imanı var bunu böyle sürdürdü. Günlerdir meydanları dolduruyorsunuz. Bizler bu süreci farklı bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“SIKIYÖNETİM BAŞKA BİR OLAY OLAĞANÜSTÜ HAL BAŞKA”
Olağanüstü hal kararı hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün Bakanlar Kurulu’nun ardından, Milli Güvenlik Kurulu toplantımızı yaptık. OHAL ile tavsiye kararı aldık. Bakanlar Kurulu tarafından da kabul görülerek, adımlar atıldı. Spekülasyonlar yapılabilir. Sıkıyönetim başka bir olay olağanüstü hal başka bir olay. Valilerimizin yetkisi artırılmış olarak halkın huzuru ve mutluluğu sağlanacaktır. Farklı yerlere çekenlere asla prim vermeyin. Silahlı kuvvetlerimiz valilerimizin ve hükümetimizin emrindedir. Türk ordusunun başkomutanı olarak ordumuzun başındayım. Ordumuz bu milletin efendisi olmaya değil, milletin huzurunu sağlamaya ve emrinde olmaya devam edecek. Polis teşkilatımız millete hizmete devam edecek. Ekonomik noktada sıkıntı olmayacak. Hükümetimiz gerekli tedbirleri almıştır. Süreci verimli kullanacağız, sanayicilerimiz daha gayretli devam edecek. Bu süreçten Türk milleti olarak, halk olarak güçlenerek çıkacağız” değerlendirmelerinde bulundu.
(İHA)