Teknoloji
Giriş Tarihi : 25-11-2021 02:52   Güncelleme : 25-11-2021 02:52

Battle.net kısmen kapalı ve Blizzard bunun bir DDoS saldırısı olduğunu söylüyor

Activision Blizzard'ın Overwatch, Call of Duty: Warzone, Hearthstone, Diablo'nun çevrimiçi özellikleri ve daha fazlasını destekleyen çevrimiçi hizmet olan Battle.net'te oturum açamıyorsanız, bunun nedeni bazı önemli sorunların yaşanmasıdır.

Battle.net kısmen kapalı ve Blizzard bunun bir DDoS saldırısı olduğunu söylüyor

Overwatch, Call of Duty: Warzone, Hearthstone, Diablo'nun çevrimiçi özelliklerini ve daha fazlasını destekleyen çevrimiçi hizmet Activision Blizzard'ın Battle.net'inde oturum açamıyorsanız, bunun nedeni bazı önemli sorunların yaşanmasıdır - bunlar Blizzard'ın şu anda yaşadığı sorunlardır. sunucuların trafiğe boğulduğu bir Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) saldırısına sabitleme.

Ekran görüntüsü Richard Lawler / The Verge

Blizzard şunu belirtiyor: Doğrulanmış müşteri hizmetleri Twitter hesabındaki bir DDoS ve ayrıca oturum açmaya çalıştığınızda PC Battle.net istemcisinde görebileceğiniz bir "Son Dakika Haberleri" öğesi.

[#BNet] Şu anda bazı oyuncular için yüksek gecikme süresine ve bağlantı kesilmesine neden olabilecek bir DDoS saldırısı yaşıyoruz. Bu sorunu azaltmak için aktif olarak çalışıyoruz.

— Blizzard CS - The Americas (@BlizzardCS) 24 Kasım 2021

DownDetector'da kesinti raporları ani bir artış gösterdi ve binlerce kişi Battle.net'i bildirdi çöktü, ancak yalnızca yüzlerce kişi Blizzard oyunlarının hizmet kaybetmesinden şikayetçi. Twitter'da oyunların kapalı olduğu hakkında gördüğümüz tipik rapor sayısını da görmüyoruz, bu yüzden bunun tam bir kesinti olmadığı açık görünüyor.

Yorum ve daha fazla ayrıntı için Activision Blizzard ile iletişime geçiyoruz.

Gelişiyor...