Yaşam
Giriş Tarihi : 15-01-2021 16:34   Güncelleme : 15-01-2021 16:34

Başkan Yazıcı'dan engelli yazara anlamlı ziyaret

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla’da yaşayan ve yazdığı kitaplar ile engelli bireyler hakkında farkındalık çalışmaları yapan Ersin Ata’yı ziyaret etti. Ersin Ata ile kitapları üzerine sohbet eden Başkan Yazıcı, Ersin Ata’nın kitaplarının okulları dağıtılması ve yeni bir bilgisayar isteğini de kırmadı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,” Kendisi tüm engellerine rağmen tüm engelleri aşarak üç tane kitap yazmış bir kardeşimiz” dedi

Başkan Yazıcı'dan engelli yazara anlamlı ziyaret

Tuzla’da yaşayan ve yazdığı ‘Engeller Sona Ersin’, ‘Engelsizsiniz’ ve ‘Sen Her Şeye Değersin’ isimli kitapları ile engelli bireyler hakkında farkındalık çalışmaları yapan Ersin Ata, yazdığı kitapları Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya ulaştırdı. Bunun üzerine Başkan Yazıcı, Ersin Ata’yı evinde ziyaret etti. Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında gerçekleştirilen ziyarette, Başkan Yazıcı ile Ersin Ata, kitaplar üzerine sohbet etti. Kitaplarının daha çok insan ulaşmasını isteyen Ersin Ata, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’dan hem yeni bir bilgisayar hem de kitaplarının okullarda öğrencilere ve vatandaşlara ulaşmasını istedi. Başkan Yazıcı, Ersin Ata’ya yeni bir bilgisayar sözü verdi kitaplarının da okullara ve daha fazla insana ulaşması için elinden geleni yapacağını söyledi. Başkan Yazıcı, Ersin Ata’ya yeni bir bilgisayar sözü verdikten sonra Ersin Ata ile eski bilgisayarını ihtiyacı olan bir öğrenciye hediye etmesi konusunda anlaştı.

“ERSİN ATA İLE DOSTLUĞUMUZ DEVAM EDECEK”

 Ziyareti hakkında açıklamalarda bulunan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,” Ersin Ata kardeşimizi ziyaret ettik. Kendisi tüm engellerine rağmen tüm engelleri aşarak üç tane kitap yazmış bir kardeşimiz. Sosyal medya platformu Instagram’dan arkadaşım zaten. Sürekli yazışıyoruz. Bizim imza günümüze de kitap fuarında bulunmuştu. Ama kendisi gerçekten herkese ilham olacak azime, şevke ve dünyaya tutunuş şekliyle de herkesi motive edebilecek ve ilham kaynağı olacak kardeşimi tebrik ediyorum. İyi ki var diyorum. Kendisiyle arkadaşlığımız ve dostluğumuz devam edecek” dedi.

“SERGEN YALÇIN’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Başkanın kendisini ziyaret etmesinden dolayı çok mutlu olan Ersin Ata,” Çok mutlu oldum. Başkanımız zaten Tuzla’ya çok hizmeti olan birisi. Çok teşekkür ediyorum. Koyu bir Beşiktaş tarafı olan Ersin Ata, Pazar günü oynanacak Beşiktaş- Galatasaray derbisi hakkında sorulan soruya da cevap verdi. Ersin Ata,” İnşallah hafta sonu Beşiktaş yener. Takımı çok iyi buluyorum. Özellikle Sergen Yalçın hocama böyle bir takım kurduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ersin Ata’nın annesi Havva Ata,” Ersin mükemmel bir çocuk. Oğlumuz ile bu küçücük odada çok huzurluyuz. Ersin ile beraber bu pandemi döneninde bu odanın içerisindeyiz. Dışarıya oğlum da ben de çıkmıyoruz. Oğlum başkanımızı çok seviyor. Ziyaretinden dolayı çok teşekkür ediyor. Allah razı olsun” dedi.