İstanbul
Giriş Tarihi : 20-12-2017 10:37   Güncelleme : 20-12-2017 10:37

BAŞKAN UYSAL MİLLİ GURURUMUZLA

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, kariyeri madalya ve şampiyonluklarla dolu milli sporcumuz Beytullah Eroğlu’nu makamında misafir etti.

BAŞKAN UYSAL MİLLİ GURURUMUZLA

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da “Balık Adam” diye hitap ettiği Beytullah Eroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı makamında ziyaret etti. Eroğlu’nu bir süre makamında misafir eden Başkan Uysal daha sonra misafiriyle birlikle İBB kokteyl salonuna geçti.

Basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Uysal, “İBB’nin bir sporcusunun dünya şampiyonu olması gurur verici bir olay. Hem ülke olarak hem de büyükşehir olarak gurur duyduk. Beytullah kardeşimize tüm ülkemiz adına teşekkür ederim” dedi.

Makamında görüştüklerinde Eroğlu’nun kendisine, “5 kategoride yarış var. İnşallah bundan sonra 5'te 5 madalya alırım” dediğini ifade eden Başkan Uysal, “Gerçekten İBB olarak sporcularımıza, desteklerimiz, sağladığımız imkanlar manasında güzel işler yapılıyor. Bu Sayın Cumhurbaşkanımızın Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde başlattığı, sonrasında da devamı gelen güzel bir olay. İnşallah, bunu da en iyi bir şekilde devam ettireceğiz" diye konuştu.

Bugüne kadar Büyükşehir Belediye Sporun yaklaşık 20 yıllık bir süre içerisinde Türkiye'ye toplamda bin 300'ün üzerinde madalya kazandırdığının altını çizen Başkan Uysal şöyle devam etti: “Olimpiyatlarda ve dünya şampiyonalarında özellikle de güreş kategorisinde madalyalar kazanıyorduk. Şimdi de yüzme kategorisinde malyalar gelmeye başladı. İnşallah, Büyükşehir olarak buna devam edeceğiz. Yine İBB olarak, 'Spora küçük yaşta başlanmalı' diyoruz. İşte gördüğünüz gibi örneği. 6 yaşında başladı, 10 yaşında Türkiye birincisi oldu. Devamında Avrupa ve arkasında dünya şampiyonu oldu. O yaşlarda başlanıldığı zaman madalyalar geliyor."

Başkan Uysal, İBB olarak gençlere spor yapabilecekleri ortamlar oluşturmaya çalıştıklarına vurgu yaparak, “Şu ana kadar 184 okulumuzun bahçesinde spor salonları yapıldı. Bütün okullarımızın bahçesine spor salonlarını yapacağız.  Bunların devamı gelecek. İstanbul'da bahçesinde spor salonu olmayan okul kalmayacak. Yine mahallelerimizde okullardan bağımsız olarak yüzme havuzuyla kompleksiyle her bölgede spor salonları olacak. İstanbul halkının çocuk ve genç yaşta sporla buluşması ve devamında da gerçekten ülkemizin sporda iyi bir noktaya gelmesi adına Büyükşehir olarak görevlerimiz olduğunu düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

-Geleneğimizi Devam Ettiriyoruz-
Beytullah Eroğlu'nun yetişmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Uysal, “Büyükşehir olarak biz, şampiyonlarımıza bir ev hediye etme geleneğimiz var. Bu geleneğinizi devam ettiriyoruz. Şu anda sizlerin huzurunda da Beytullah kardeşimize, o geleneğimizi devam ettirerek Büyükşehir olarak kendisine bir ev sözü veriyoruz. Kısa zaman içerisinde bunu anahtarıyla ulaştırmış olacağız. Bu şu manaya geliyor: Bundan sonra madalyalar geldiği zaman yine aynı şekilde, ödüller devam edecek. Temennimiz şu ki, madalyalarımız çoğalsın. Bu madalyalarla ülkemiz insanları gerçekten gururlansın. Beytullah kardeşimizin başarısı aynı zamanda İstanbulluların. İBB Sporun sporcusunun başarısı İstanbul halkının başarısı demektir. Ben kendisini tebrik ediyor, İstanbul halkı ardına kendisine teşekkür ediyorum."

Milli gururumuz Eroğlu ise Başkan Uysal’a kendisini misafir ederek onurlandırdığını ifade ederek, “Sayın Cumhurbaşkanınız Recep Tayyip Erdoğan, beni İBB Spor Kulübüne emanet ettiğinde, ben bu kadar başarılı bir sporcu değildim. İBB Spor Kulübü emanetine sahip çıktı. Ben bugün dünya şampiyonu yaptı. Allah, emeği geçen herkesten razı olsun. Sayın başkanımız da beni böyle onurlandırdı. Bundan sonraki organizasyonlarda birden fazla madalya sözünü buradan veriyorum. Çok teşekkür ediyorum" dedi.

Toplantının ardından Başkan Uysal, Beytullah Eroğlu, kardeşi Recep Eroğlu ve antrenörü Mehmet Fatih Kurt'a çiçek ve çeşitli hediyeler takdim ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.