İstanbul
Giriş Tarihi : 11-05-2015 09:50

Başkan Topbaş anneler gününü kutladı

İBB Başkanı Kadir Topbaş Büyükşehir Belediyesi'nin Anneler Günü dolayısıyla Avcılar'da düzenlediği şölene katıldı.

Başkan Topbaş anneler gününü kutladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anneler Günü dolayısıyla Avcılar sahildeki konser alanında ünlü sunucu İkbal Gürpınar’ın sunuculuğunu yaptığı gün boyu etkinlikler düzenledi. Etkinlikler kapsamında ilk olarak sahneye çıkan Süheyl ve Behzat Uygur kardeşlerin annelerle oynadığı balon oyunu büyük beğeni topladı.

Etkinliklerin ilerleyen saatlerinde sahneye ünlü sanatçı Funda Arar çıktı. Funda Arar, konser alanını dolduran annelere unutulmaz bir gün yaşattı.

 

 “Anne en büyük öğreticidir”

Düzenlenen konser öncesi sahneye çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, bütün annelerin Anneler Günü’nü kutlayarak sözlerine başladı. Topbaş konuşmasında annelerin toplumdaki önemini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Ruhumuzun gelişmesinden, dünyamızın genişlemesine kadar değerlerimizin bizde şekil bulmasında en büyük öğretici annelerimizdir. Şefkatin, merhametin sembolüdür. Biz anneyi sadece bir günde değil, bütün hayatımız boyunca farklı şekilde görmekteyiz. Yavrularına kavuşamayan annelere inşallah onlarla buluşmalarını temenni ediyorum.  Evlatlar annelerinizin kıymetini biliniz. Çünkü o güzel anneler, kendi gözlerinden dahi sakınarak bizleri yetiştirmeye çalıştılar.”

 

“Anneler evlatlarına ruhlarını nakşettiler”

Annelerin üzülmesinin bütün dünyaya farklı bir etki yapacağını belirten Topbaş, “Büyük bir milletiz, biz büyük bir aileyiz, beraberce kol kola girerek sevgi ve hoşgörü yumağını oluşturma imkânımız var. İnanıyorum ki İstanbul’un ve Türkiye’nin yarınları farklı olacak. Çünkü evlatlarınızı, anneler olarak sizler şekillendirdiniz. Ruhunuzu onlara nakşettiniz, vatan, millet sevgisini onlara aşıladınız. Gözünüzden dahi sakındığınız evlatlarınız yarın çok daha mutlu olsunlar diye çalıştınız. Bizlerde bunun için sizlere hizmetkâr olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.